Indul a bakterház

Indul a bakterház

A filmet egy Szalkszentmárton és Dunavecse közötti kis falu, Csabony vasútállomásán forgatták, a másik részét pedig Ócsán, a falumúzeumban.Szerző: Archívum

A híres tányérmegfejelés nem volt előre eltervezve, csak az anyai pofon. Ez később mégis benn maradt a filmbe, mert a rendezőnek nagyon tetszett a jelenet. Szerző: harnas1207

A gombócdobálós jelenetnél a gombócok már előző nap elkészültek, így fagyasztóba tették őket. A forgatásnál még nem olvadtak ki, és mikor Olvasztó Imre eltalálta Koltai arcát a szeme megsérült. Ez a jelenet a filmben benn is maradt, Koltai fájdalmában kimenekül a helyiségből. Szerző: harnas1207

Koltai Róbert az utolsó percben kapta meg a bakter szerepét, mivel az eredeti jelölt Bencze Ferenc betegség miatt nem vállalta.Szerző: harnas1207

A bakterházat a film végén elég egyszerű módszerekkel rombolták le: köteleket erősítettek a házhoz és traktorokkal húzatták szét.Szerző: harnas1207

Bendegúz szerepére egy intézetben válogattak gyerekeket. A végső kritérium az volt, hogy az kapja a szerepet, aki mer elég pimasz lenni, hogy a rendezőt fenékbe rúgja.Szerző: harnas1207

A Veszprémi Tévé Találkozón mutatták be először.Szerző: LionelMessi10