Kisváros (1993-1996)

Lukács Sándor
Győri Péter

JRD   2022. 11. 22.

Csak azért 5*, mert magyar

Imádtam, imádom és imádni fogom ezt a sorozatot, hiszen amolyan pofátlan humorral vezeti végig a kopaszok katonai életét a centi vágásáig. Van itt minden: üzérkedés, katonai kincstári tárgyak ellopása, kiképző átverése, simliskedés, meztelenség, és minden, ami komikus helyzeteket okozhat. Usztics Mátyással pedig egyenesen egybe forrt a kiképzőtiszt karaktere. Aki még nem látta és meg szeretné nézni, szerintem remekül fog szórakozni. Ne foglalkozz azzal, hogy mikor készült a sorozat, csak nézd meg és szórakozz jól! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

harnas1207   2018. 12. 27.

Gyerekként élvezhető volt az egyszerű magyar krimi minden bájával és bajával együtt. Sok sok helyszínt felismertem és ez még dobott is a hangulatán.

Kedves   2015. 03. 22.

Remek sorozat volt, izgalmas, érdekes és magyar! Emlékszem, nagyon sokáig együtt néztük a családdal, közös program volt, és teljesen lekötött minket.

m.kaladze   2022. 11. 20.

Imádtam, főleg az elején, az első 40 valahány rész még a határőrökkel: Dió, Kalap, Tolvaj, Idomár, Bűvész, Pilóta, Gróf. A leszerelésük után hiányoztak. Később is jó volt a sorozat, de az első részek a határőrség munkáját mutatták be, később amolyan ... több»

Gergely Varju   2016. 04. 04.

Végy egy jó koncepciót, jó karaktereket, jó csapatot. Tömd meg úgy, hogy minden percből adj el másfelet reklámidőként szponzoroknak és mégis érd el, hogy az emberek imádják ezt a fajta reklámot. Ez volt a Kisváros receptje. A baj csak az, hogy a s... több»

Sophie   2016. 07. 28.

A legjobb magyar sorozat, nem véletlen vetítik minden évben a tv-ben.Hiába láttam már minden részt 50x ,akkor is érdekes és kihagyhatatlan marad számomra.Rengeteg színész szerepel benne, és mindegyiknek a megfelelő szerepeket tudták adni,ez is a sorozat sikerének egyik oka.

A sorozat képzeletbeli színhelyen Végváron játszódik, amely egy létező erdélyi település.

(indingo )

Szigetváron néhány vendéglátó ipari egység neve is Kisváros.

(indingo )

Hollósi Frigyest a sorozatban nyújtott alakításáért tiszteletbeli rendőrré avatták.

(indingo )

Szurdi András regényt írt a sorozatból 1994-ben.

(indingo )

A 192. résztől Sopronban fogatnak, mert Járai járőrt oda helyezik át.