harnas1207   2018. 12. 27.

Gyerekként élvezhető volt az egyszerű magyar krimi minden bájával és bajával együtt. Sok sok helyszínt felismertem és ez még dobott is a hangulatán.

Kedves   2015. 03. 22.

Remek sorozat volt, izgalmas, érdekes és magyar! Emlékszem, nagyon sokáig együtt néztük a családdal, közös program volt, és teljesen lekötött minket.

Gergely Varju   2016. 04. 04.

Végy egy jó koncepciót, jó karaktereket, jó csapatot. Tömd meg úgy, hogy minden percből adj el másfelet reklámidőként szponzoroknak és mégis érd el, hogy az emberek imádják ezt a fajta reklámot. Ez volt a Kisváros receptje. A baj csak az, hogy a s... több»

Sophie   2016. 07. 28.

A legjobb magyar sorozat, nem véletlen vetítik minden évben a tv-ben.Hiába láttam már minden részt 50x ,akkor is érdekes és kihagyhatatlan marad számomra.Rengeteg színész szerepel benne, és mindegyiknek a megfelelő szerepeket tudták adni,ez is a sorozat sikerének egyik oka.

Győri Péter
Lukács Sándor
Győri Péter
Hollósi Frigyes

A sorozat képzeletbeli színhelyen Végváron játszódik, amely egy létező erdélyi település.

(indingo )

Szigetváron néhány vendéglátó ipari egység neve is Kisváros.

(indingo )

Hollósi Frigyest a sorozatban nyújtott alakításáért tiszteletbeli rendőrré avatták.

(indingo )

Szurdi András regényt írt a sorozatból 1994-ben.

(indingo )

A 192. résztől Sopronban fogatnak, mert Járai járőrt oda helyezik át.

(indingo )

184. résztől a sorozatot Nyíregyházán forgatják.

(indingo )

A 186. részben a 171. Kisváros részt nézik.

(indingo )

A nyíregyházi főiskolást kezdetben Karalyos Gábor alakította, majd Tóth Zoltán László vette át a szerepet.

(indingo )

Csoma Judit által alakított Tülkös százados szerepét eredetileg férfinek írták, ám végül túl sok férfiszereplő lett volna, ezért váltottak női karakterre.

(indingo )

Az egyik epizódban egy "7 éves a Kisváros" címlapú újságot olvasnak a szereplők.