Tőrbe ejtve - Az üveghagyma

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2023.01.06 Scriptor

Giccses Poirot-koppincs az Üveghagyma

Rian Johnson már Az utolsó Jedik című balsikerű Star Wars-résszel sem lopta be magát túlságosan a szívembe, de ez a most futó új filmje, a Tőrbe ejtve - Az üveghagyma (Glass Onion: A Knives Out Mystery) valódi giccs-parádéként fémjelzi nálam rendezői pályáját. Az üveghagyma ugyanis totál „mű-film”, tele klisével és nagyon gyenge alakítással. Szegény Daniel Craig messzire került James Bond alakjára épülő hírnevétől, mert ezúttal egy homokos magándetektívet alakít, akinek se stílusa, se karizmája nincs. Egyedüli jó a filmben a fordulatok bedobása, melyek révén nézhető kategória. De csak éppen, hogy. Az igazság az, hogy az Agatha Christie által teremtett Poirot mérföldekkel jobb, mert ő valódi detektívnek tűnik, aki úriember, művelt nyomozó és valódi sármőr (akit mellesleg szeretnek a nők). Craig viszont gyenge utánzat, aki inkább egy döccenős hominak tűnik színes ruháiban. A többi karakter sem sokkal jobb sajnos, bár Madelyn Cline szépségében most is jó gyönyörködni. De mondjuk ez a női nézők számára sovány vigasz. Nálam 40%-os a film. Kár érte.

2023.01.01 Fikatours_blogger

Mindig felkelti az érdeklődésemet, ha megosztó egy film, ez pedig kapott hideget, meleget. Szerintem ennek az alkotásnak pont az a baja, hogy langyos. Az alapötlet egész jó, a karakterekkel sincs baj, de az nem információadagolás, hogy a film felénél... Több

2023.01.29 cynicalrealist

Munka nélkül nem fog menni

Az alkotók mindent elkönnyelműsködtek és elrontottak, még azt is, ami az első részben jó vagy tűrhető volt. Ripacs szerepjátszások, unalmas „csavarok” jellemzik a filmet, amit még a katarzist mellőző, „oké” érzést adó befejezés sem tud feljavítani (bár talán ez az egyetlen pozitívum a filmben). Meló nélkül még az impozáns szereplőgárda sem tud csodát tenni.

2023.01.07 KCintia

Untatott engem

Az első rész nekem nagyon bejött, így gondoltam, ez is király lesz. Ahogy kb. minden filmnél, itt is megint az történt, hogy kár volt több részt csinálni. A szereplőgárda se tudta nálam feljebb tornázni a filmet. Hosszú volt a játékidő, vontatott és unalmas, elcsépelt poénokkal. Ez a rész nem tetszett, meg se kellett volna csinálni.

2023.10.01 Török389133

Az első fele érdekes, de a vége nem lett a legjobb. De összességében még ennek ellenére is jó volt.

2023.01.11 hemish

Főindentitás

Nekem ez a film egyáltalán nem tetszett. Az világos, hogy némelyik színész szívesen és lazán hozza a kötelezőt, de Benoit Blanc-nak miért kellett meghatározni az identitását? Számomra ez azért kérdés, mert ugyan Hugh Grant lubickol abban a 3 mp-ben, amiben látható, az első filmben egyáltalán nem volt számomra egyértelmű, hogy a nyomozó identitása ennyire fontos lenne. Daniel Craig játéka is visszafogottabb volt és kevésbé árnyalt. Sokkal jobban tetszett, hogy nem volt belemagyarázva egy csomó minden a karakterekbe az első történetben. A másodikban ráadásul elég gyorsan kitaláltam, hogy Edward Norton karaktere a hunyó, mert emlékeztem arra, hogy ő adta az italt a másik karakternek, és azt is láttam, hogy a fegyvert beteszi a jégvödörbe. Nekem nem volt meglepetés az egész sztori, inkább kínos vergődés. Az első film nagyon jól fel volt építve.

2024.01.01 Majorkas

Nem múlja felül az elsőt

A szereplők zseniálisak, de a sztori nem annyira tetszett.

2022.12.23 Sandor

Szórakoztató

Fordulatos, pörgős, jók a figurák.

2022.12.28 zoltyah

Egy órát bírtam nézni, és bőven elég is volt.

2022.12.23 stomachh

Kellemes folytatás, bár kissé hosszú lére lett eresztve. Nem hozza egyébként az első rész meghökkentő, zseniális fordulatait.

2022.12.23 BloodyMary

Elég jó folytatás lett, izgalmas, érdekes, nincs vele semmi baj, bár az elsőt jobban preferálom.

2022.02.23 Istvaan

Méltó második résznek mondanám, bár egy kis problémám akadt vele - nagyon lassan indul be és a befejezés kissé furcsa volt, viszont minden ami közötte van, zseniális.

2022.12.31 Tibor397141

Rettenetesen vártam a filmet, a szereposztás garancia lehetett volna a szuper élményre, sajnos csalódás lett a vége, kár volt az időért. Sajnálom, hogy mostanában ilyen filmek készülnek (kezet foghat az Amszterdam című alkotással).

2023.01.23 Roland Altner

A befejezés túl lett bonyolítva, de összességében megállja a helyét.