Közelebb

Closer

Az Egyesült Királyságban és az USA-ban zajlott a forgatás, összesen 12 helyszínen.Szerző: Bogi87

A világpremier az USA-ban, Los Angelesben volt 2004. november 22-én.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 68%-ot kapott 203 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Amerikában 1999-ben mutatták be először a színdarabot.Szerző: Bogi87

Maga a darab és a film is Mozart Cosi fan tutte-jének modernizált változata, ezt támasztja alá a kísérőzene is.Szerző: Bogi87

Natalie Portman a forgatás elején meglepte Julia Robertset egy nyaklánccal, aminek a medáljába az volt belevésve, hogy "ribi". Ezzel a sok káromkodást tartalmazó szövegkönyvre utalt.Szerző: Bogi87

Julia Roberts a forgatás befejezése után egy "kis ribi" feliratú nyakláncot adott Portmannek.Szerző: Bogi87

A filmet 7 különböző díjjal jutalmazták, melyek nagy részét Portman és Owen kapta.Szerző: Bogi87

A film bevétele 115 és fél millió dollár volt, 27 millió dollárból készült el.Szerző: Bogi87

A filmnek színházi változata is ismert, 1997-ben volt az ősbemutatója, 2006-ban a Vidám Színpadon is láthatták a nézők.Szerző: Bizsu82

Mikor Julia Roberts karakterét utoljára látjuk, a Private Eye című könyvet olvassa.Szerző: kázsé

A előzetes több olyan jelenetet is tartalmazott, ami végül nem került bele filmbe.Szerző: kázsé

Anna kiállítása az egyetlen alkalom, amikor mind a négy karakter egy helyiségben van.Szerző: kázsé