Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Érdekességek: Közelebb (2004)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Az Egyesült Királyságban és az USA-ban zajlott a forgatás, összesen 12 helyszínen.

A világpremier az USA-ban, Los Angelesben volt 2004. november 22-én.

A Rotten Tomatoes oldalán 68%-ot kapott 203 kritika alapján.

Amerikában 1999-ben mutatták be először a színdarabot.

Maga a darab és a film is Mozart Cosi fan tutte-jének modernizált változata, ezt támasztja alá a kísérőzene is.

Natalie Portman a forgatás elején meglepte Julia Robertset egy nyaklánccal, aminek a medáljába az volt belevésve, hogy "ribi". Ezzel a sok káromkodást tartalmazó szövegkönyvre utalt.

Julia Roberts a forgatás befejezése után egy "kis ribi" feliratú nyakláncot adott Portmannek.

A filmet 7 különböző díjjal jutalmazták, melyek nagy részét Portman és Owen kapta.

A film bevétele 115 és fél millió dollár volt, 27 millió dollárból készült el.

A filmnek színházi változata is ismert, 1997-ben volt az ősbemutatója, 2006-ban a Vidám Színpadon is láthatták a nézők.

(Bizsu82)

Mikor Julia Roberts karakterét utoljára látjuk, a Private Eye című könyvet olvassa.

(kázsé)

A előzetes több olyan jelenetet is tartalmazott, ami végül nem került bele filmbe.

(kázsé)

Anna kiállítása az egyetlen alkalom, amikor mind a négy karakter egy helyiségben van.

(kázsé)

Ez a film lett volna Eva Green első hollywoodi szereplése, de az utolsó pillanatban visszalépett.

(kázsé)

Clive Owen játszotta Dan szerepét az eredeti színházi változatban.

(kázsé)

Az idős párt ábrázoló fotó, ami Anna kiállításán látható, mielőtt Anna lefotózza Alice-t, valójában két brit filozófust ábrázol, Peter Geach-et és G. E. M. Anscombe-ot.