A jelenés (2018)

L'Apparition

bob.007   2019. 08. 24.

Na végre, ahogy látom itt a kommentek között van rajtam kívül már Xavier Giannoli rajongó is itt. :) De aki nem ismerné, egy olyan rendezőről van szó, aki 26 éves korára elnyerte az Arany Pálmát és a legjobb filmnek járó Caesar-díjat. A jelenés szere... több»

Zsófi Rátkai   2018. 08. 28.

Iszonyú mélységű film. Folyamatosan fenntartja a feszültséget egészen a film végéig. Egészen a film kétharmadáig nem lehet tudni, merre hajlik a történet. Zseniális színészi alakítás, dráma, feszültség jellemzi, sorsokat ismerünk meg belőle, realitás keveredik a misztikummal, a világi és egyházi nézetek ütközése.

rissa   2018. 08. 29.

Egyet kell értenem az előttem szólóval, ez a film tényleg kivételes lett. Általában bejönnek Xavier Giannoli munkái, de szerintem ez eddigi pályafutásának legjobb rendezése. Erős sztori, komoly alakítások, kézzel tapintható atmoszféra, hát, le a kalappal!

juliS   2018. 08. 27.

Hát nem tudom...nekem valahogy kissé nehézkesen indult ez a történet, így nehezen is tudtam felvenni a fonalat. Bár az alakítások félelmetesen jók, egyszerűen nem tudtam ráhangolódni a filmre. Mégis azt kell, hogy mondjam, szerintem egyszer érdemes megnézni mindenképpen!

bart   2018. 08. 25.

Erősen korrekt ez a film, igaz, hogy semmi eget rengető, ami a sztorit illet, azt hiszem, hogy ezt a koncepciót már elég sokszor láthattuk a vásznon. Szerintem egy kissé kiszámítható a történet, és nálam itt hasalt el egy kicsit.

A film összbevétele 28 293 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 098 494 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 861 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A jelenés alkotója, Xavier Giannoli napjaink egyik francia sikerrendezője, aki az elmúlt években olyan filmeket jegyzett, mint a Marguerite - A tökéletlen hang, a Superstar és az Amikor énekes voltam. Legújabb filmjének főszereplője az a Vincent Lindon, aki a világ legrangosabb filmfesztiválján, Cannes-ban a legjobb színész díját nyerte meg a Mennyit ér egy ember? című dráma főszerepéért. Lindon olyan közelmúltbeli francia filmsikerekben is szerepelt, mint a Rodin: Az alkotó, vagy az Egy szobalány naplója. Lindon mellett többek között Elina Löwnsohn (Schindler listája, Hosszú jegyesség, Flört) és Anatole Taubman (Elrabolva, A Quantum csendje, Amerika Kapitány: Az első bosszúálló) játssza A jelenés főbb szerepeit. (Vertigo Media)

Xavier Giannoli kimondottan Vincent Lindonnak írt Jacques szerepét, akivel már hosszú ideje szeretett volna együtt dolgozni.

Xavier Giannoli személyesen is találkozott olyanokkal, akik részt vettek a Vatikán jelenésekkel kapcsolatos vizsgálataiban.

A film egyes jeleneteit a közel-kelet legnagyobb menekülttáborában forgatták a szíriai határon.

Xavier Giannoli rendező a forgatás előtt alaposan áttanulmányozta a Vatikán által hitelesített jelenéseket.

Ha akarjuk, akkor van az eseményre észszerű magyarázat, de felfoghatjuk csodaként is. Mert – ahogy a filmben is elhangzik – a hit elsősorban döntés kérdése. Xavier Giannol nem ad tanácsot, vagy támpontot, hogy a néző mit válasszon. De abban mindenképpen segít, hogy megtanuljuk tisztelni mások elhatározását. több»

Xavier Giannolli vallási krimijében a legnagyobb kérdések után kutat, de szerencsére hátrahagyja A Da Vinci-kód ponyvalogikáját. Vincent Lindon gyűrött arca maga a megtestesült kétely, a titokzatos tekintetű Galatéa Bellugi pedig nagy felfedezés. több»

Lenyűgözően jól kezdődik. Tényleg. több»