Megoldások könyve

Megoldások könyve

Le Livre des solutions

Marc a csapatával egy kis cévennes-i faluba utazik, hogy nagynénje, Denise házában fejezze be a filmjét. Ott a kreativitása milliónyi ötletben nyilvánul meg, amelyek káoszba torkollanak.
Marc ekkor nekilát, hogy megírja A megoldások könyvét, egy gyakorlati tanácsokat tartalmazó útmutatót,… Több

Rendező: Michel Gondry
Forgatókönyvíró: Michel Gondry
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2024.01.04. | Cinego (2024.04.18.)
Forgalmazó: Cirko Film

Pierre Niney

KULCSSZAVAK

2024.01.05 philboy

Nem tagadom, hogy imádom Michel Gondry munkásságát, így nagyon vártam az új filmjét. Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy szerintem ez most annyira nem jött össze. Talán egy kissé túl didaktikus lett a mondanivalója a filmnek.

2024.01.04 penci

Szerintem ez egy korrekt film, amit egyszer megnéz az ember, és bár szerintem bőven nem felejthető, de valahogy nem érintett meg.

A film 3 062 400 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 424 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ebben a filmben Michel Gondry saját elmondása szerint megbirkózik bipoláris zavarával, amelyet a L'Écume des jours forgatása során fedezett fel magában.Szerző: csd

A filmben Michel Gondry Marc karakterét teszi alteregójává, és saját életéből merít ihletet.Szerző: csd

A film Pierre Niney és Michel Gondry első közös munkája.Szerző: csd

A filmet a 2023-as cannes-i fesztivál Quinzaine des Cinéastes versenyprogramjában mutatták be.Szerző: csd

Sarokba szorítva
Karácsonyi vihar