Sem Rorrey   2017. 05. 27.

Olvastam a könyveket, zseniálisak. Nem csodálkoztam volna, ha nem sikerül visszaadnia a filmnek a könyv hangulatát, de rámcáfolt, nagyon klassz film lett. Végignevetős családi vígjáték, s még a történet is jó.

s0ltau77   2015. 09. 05.

Annyira részlet gazdag az egész, hogy ajánlom többször is megnézni. Itt megtalálsz mindent, persze elsősorban akkor, ha a kategória kedvelője vagy. Zeneileg és színészileg is nagyon rendben van.

The queen   2015. 03. 12.

Nekem ez a film egyáltalán nem tetszett. Aranyos, de inkább unalmas mint szórakoztató. Valahogy nem fogott meg sem az a világ, amit bemutatott, sem az, ahogy bemutatta. Nem tudom jó szívvel ajánlani senkinek sem.

LionScot   2015. 03. 14.

Aranyos film, bár engem nem kötött le annyira, de akik szeretik, az efféle műfajú filmeket, azoknak ajánlom!

Dancer   2015. 03. 15.

Hát ez a film szeintem borzalmas. :D Egyáltalán nem tudott lekötni, hát borzasztó volt megnézni, senkinek sem ajánlom, fárasztó, unalmas, hagyjuk is inkább.

Michel Galabru
François-Xavier Demaison
Michel Galabru
François-Xavier Demaison
Maxime Godart

Hosszú évtizedek hallgatása után itthon is ismerős lett Nicolas, a párizsi kisiskolás diák, aki a mai napig is a francia gyerekirodalom egyik kedvenc karaktere, a róla megjelent történetek szülőhazájukban nagy példányszámban fogytak és fogynak. Ha azt mondom, Asterix vagy Lucky Luke, sokan kiáltanak fel itthon örömükben, pedig a mai korban játszódó Nicolas történetek legalább olyan jó szórakozás forrásai, amin egyszerre nevet gyerek és szülő. több»

A kis Nicolas kalandjai folytatódnak. Vagyis elkezdődnek, merthogy ez a film még 2009-ből való, csak eddig nem mutatták be nálunk. több»

A rendezőnek saját bevallása szerint nagyon sok energiájába került, hogy fegyelmezze a stáb örökmozgó gyermekeit.

A rendező, Laurent Tirard közel nyolcezer gyereket hallgatott meg a főszerepre.