Nicolas az iskolában

François-Xavier Demaison
Michel Galabru
François-Xavier Demaison
Maxime Godart

Nicolas boldog életet él szerető családja és barátai körében. Minden tökéletesnek tűnik, már csak az tehetné boldogabbá, ha minden változatlan maradna. Egy nap azonban fültanúja lesz egy beszélgetésnek, mely komoly változásokat hozhat életében, ugyanis megtudja, hogy édesanyja állapotos. A fiú… Több

Rendező: Laurent Tirard
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2015.03.12.

2023.02.21 Filmbarát73

Kár lett volna kihagyni ezt a filmet! :) Már a kezdés is jól indult, beleértve a leleményes és találó feliratokat és a sajátos képi világát. :) A karakterek, a kosztümök, a verdák és egyéb retro cuccok teljesen összhangban voltak, és együtt kellemes időutazást és vicces hangulatot teremtettek. Többször nézhetős. :))

2020.06.19 Timon

A kedvesebb humor szabadabbon ilyen tökéletes vígjátéknak a legjobb fegyvere értelemszerűleg.Élvezetes,ahogy minden egyes elemet hogy bele tudtak szőni.Az biztos,hogy a top kedvenc vígjátékaim egyike.Nem meglepő,hogy folytatása is lett,és az is jól tartja a színvonalát.10/10

2017.05.27 Sem Rorrey

Olvastam a könyveket, zseniálisak. Nem csodálkoztam volna, ha nem sikerül visszaadnia a filmnek a könyv hangulatát, de rámcáfolt, nagyon klassz film lett. Végignevetős családi vígjáték, s még a történet is jó.

2015.09.05 s0ltau77

Annyira részlet gazdag az egész, hogy ajánlom többször is megnézni. Itt megtalálsz mindent, persze elsősorban akkor, ha a kategória kedvelője vagy. Zeneileg és színészileg is nagyon rendben van.

2015.03.12 The queen

Nekem ez a film egyáltalán nem tetszett. Aranyos, de inkább unalmas mint szórakoztató. Valahogy nem fogott meg sem az a világ, amit bemutatott, sem az, ahogy bemutatta. Nem tudom jó szívvel ajánlani senkinek sem.

A rendezőnek saját bevallása szerint nagyon sok energiájába került, hogy fegyelmezze a stáb örökmozgó gyermekeit.Szerző: hp

A rendező, Laurent Tirard közel nyolcezer gyereket hallgatott meg a főszerepre.Szerző: hp

(2015. 03. 27.)
Ahogy azt a gyerekek gondolják
Hosszú évtizedek hallgatása után itthon is ismerős lett Nicolas, a párizsi kisiskolás diák, aki a mai napig is a francia gyerekirodalom egyik kedvenc karaktere, a róla megjelent történetek szülőhazájukban nagy példányszámban fogytak és fogynak. Ha azt mondom, Asterix vagy Lucky Luke, sokan kiáltanak fel itthon örömükben, pedig a mai korban játszódó... Több

(2015. 08. 04.)
Gyerek a háznál
A kis Nicolas kalandjai folytatódnak. Vagyis elkezdődnek, merthogy ez a film még 2009-ből való, csak eddig nem mutatták be nálunk. Több