A teszt

A teszt

Le test

Annie teljes harmóniában él családjával. Férjével boldogok, felnövő gyermekei pedig egyre sikersebbek abban, amit csinálnak. Az asszony életét azonban teljesen felborítja egy pozitív terhességi teszt.

(csd)

Forgatókönyvíró: Noé Debré, Emmanuel Poulain-Arnaud
Ország: Franciaország
Premier: 2021.08.26. | HBO Max (2023.03.23.)

Joaquim Fossi

2024.01.16 cynicalrealist

Kell a francia gógyi

Ha ugyanezt a filmet Amerikában vagy Olaszországban forgatják le, akkor maximum egy átlagos családi dráma lenne, elpufogtatott hétköznapi üzenetekkel. A franciák azonban ezt a sztorit is fel tudták dobni, és már-már zseniálissá formálni a történetet és annak elmesélését. Műfajilag így sem aggatnám rá száz százalékosan a vígjáték címkét, mert bár vannak történetelemek, amelyekkel egyértelműen a komédia irányába billentik az alkotók a produkciót, több olyan (mély) kérdést is feszeget is a film, amit el lehetne ugyan viccelni, de nem feltétlenül lenne érdemes. E kettősség miatt nem jár csupán az öt csillag, annak ellenére sem, hogy kiváló zenék szólnak a filmben, és külön pont jár azért, ahogyan az egyiket a család is interpretálja a történet során. Persze, azért vannak elnagyolt részek is, de mivel a fő üzenet az, hogy a család a problémák ellenére is család, és ha a családtagok összetartanak, akkor minden probléma megoldható, ezért ezek is megbocsáthatók. Összességében a film nálam átment a teszten, nem is akármilyen minősítéssel.

2023.04.02 Crystaldeer

a nap véleménye

Itt minden a feje tetejére fordul

A franciák értenek a káosz teremtéshez, ez ebben a filmben sincs másképp. Családi és személyes érzelmi drámákon túl persze meg van fűszerezve azzal a sajátos francia humorral, ami nélkül részemről eléggé nézhetetlen lett volna. Hisz önmagában nem túl... Teljes kritika

2023.03.27 DarkLion

Érdekesnek találtam, hogy gyakran tabuként kezelt témákat képesek könnyedén és már-már normálisan kezelni a filmben. Már csak ezért is felkeltette az érdeklődésemet és érdemes volt megnézni.

2023.04.11 mahrcs

Alantas ösztönlény

Ez a film egy igazi mai selejt. Olyan dolgokról beszél természetesen ami teljesen természetellenes; az egyik tinédzser napont 50 csajjal fekszik le, akár lánytestvérekkek is, akik ehhez jó pofát vágnak. A 16 éves kislány abortuszon esik át, ettől milyen ügyes... az életet és az emberi kapcsolatokat, a családot egy értéktelen cserélhető semminek mutatja. Engem elborzasztott