Leány gyöngy fülbevalóval

Girl with a Pearl Earring

2023.08.29 JRD

Ez a film újfent érdemes a figyelemre. Mondom ezt úgy, hogy Scarlett Johansson számomra az a bizonyos brrr-kategória. De ennek a filmnek a története, történelmi háttere és alapban az egész hangulata megfogott. Ez a film a művészetről, a rejtett tehet... Több

2017.10.01 indingo

Kicsit talán vontatott, de a művészetek kedvelői szeretni fogják a filmet. Scarlett Johanssonnak meglepően jól állt a szerep és a készítőket is csak dicsérni lehet, mert nagyon jól lemásolták az eredeti festmény múzsáját.

2017.12.09 Deku

Minden hibát kerülő és emiatt eredeti kötelező alkotás lett a film. Kiváló minőségű film melyre nem igazán lehet panasza a nézőjének. Szórakoztató és igazán szeretetre méltó szórakozást nyújtott a film.

2017.11.01 Bazzzsi

Scarlett Johansson még elképesztően fiatal, de nagyon hitelesen hozta a szende, kicsit félénk és naív szolgálólény karakterét. Érdekes fikcionált történet.

2017.07.31 Lonka

Tetszett az ötlet, hogy egy valós festmény állt a középpontban és szőttek köré egy történetet. Negy egy mozgalmas film, de nem volt unalmas.

2018.08.23 Bizsu82

Történelmi – romantikus film, ami a műfaj kedvelőinek biztosan tetszeni fog. Profi, jó színészek, meggyőző az alakításuk. Színvonalas, magával ragadó történet. Van benne izgalom, romantika és fordulat is.

2023.08.28 Ergit

Egy egyszerű és mégis kedves lány belenézhet egy számára különös világba, aztán egyszer csak a részévé válik. Utánanézek, vajon mi lett ezzel a „modellel”, akinek évszázadok múlva is egy jelentős mű őrzi arcát.

2019.06.21 Attila G.

Vizsga előtt nem ajánlott

Annak idején egy vizsgaidőszak alatt láttam ezt a filmet. Talán meglepő, de akkoriban szokásommá vált, hogy a vizsgák előtti estén megnéztem moziban általában egy horror filmet, esetleg egy szenvedélyesnek vélt filmet. Jól lezsibbasztottak; talán furcsa mód jól kialudtam magam utánuk, és másnap nyugodtan mentem vizsgázni. Általában be is vált ez a taktika, amikor horrort néztem, sikerült a másnapi vizsgám, valamikor egész jól. Hát ezzel a filmmel befürödtem, nem kicsit. Egy Számelmélet II. - vagy hasonló nevű - vizsga előtti este néztem meg. Jó és jófej volt a tanár, szerettem a tantárgyat, készültem rá. S úgy döntöttem, hogy előtte való este ezúttal egy szenvedélyesnek vélt filmet akarok megnézni. Valamilyen megmagyarázhatatlan okból az Eredendő bűn című film jutott róla eszembe, ami igazából tetszett - azt reméltem, hogy a Leány is legalább ilyen jó lesz. Hááát... Szenvedélyességet vártam, ehelyett szenvedés volt nagyjából az egész film. Scarlett Johanssont igazából megszerettem már az Elveszett jelentés című film megnézése alatt. S a "Leány"-ban is tűrhető volt. Colin Firth viszont valahogy azóta unszimpatikus, amióta az első filmben megláttam. S szerintem az ő pipogyasága húzta le a filmet, és Scarlett Johanssont is. Másnap olyan egyest kaptam, mint a huzat; amit később minimum 3-asra sikerült kijavítani. Egy hatalmas csalódás volt ez a film. Szenvedélyes helyett inkább volt kicsit "plöttyedt". Egyedül Scarlett Johansson miatt adok rá 2 csillagot.

2016.02.14 doroffee

Olvastam a könyvet is, ami a film alapjául szolgált, és kivételesen a film jobban lekötött. Talán azért, mert ebben a történetben a vizualitás kiemelt szerepet játszik. A színek, az árnyékok, a képek, a festmények. Nagyon szép és valósághű történetet... Több

2016.11.02 Manfred

Megfogó hangulatú, klasszikus romantikus film, szép és szomorú történet. A Kategória kedvelőinek biztosan tetszeni fog. A színészek profik, jól alakítják a karaktereket.

2015.02.11 pillacica7

Csodálatos film, magának Vermeernek a megelevenedett képi világa. Az ő színei és fényei köszönnek vissza a vászonról. Remek a színészválasztás. A zene hatásosan mélyítette a hangulatot. Egy nagyon szép film.

2018.01.14 zelmaci

Nem sok minden esett le a filmből, valamiért ez nálam olyan bámulós filmnek számít, amit vasaláshoz, vagy egy depresszív estéhez szántak. Nem érzem a szenvedélyt iránta, miközben nézem.