84% 128 szavazat

Hol nézheted

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Lefkovics Tamás, az együttérző, de konok bokszedző az évek során egyre jobban elhidegült fiától, Ivántól. Iván, aki ortodox zsidó, Izraelben keresett menedéket az apjával való folyamatos konfliktus elől.
Iván Izraelben alapított családot, és kizárólag édesanyjával tartotta a… Több

Rendező: Breier Ádám
Forgatókönyvíró: Breier Ádám, Csaba Bálint
Premier (HU): 2024.02.22. | Cinego (2024.05.30.) | Netflix (2024.06.12.)
Forgalmazó: MoziNet

KULCSSZAVAK

2024.06.16 janderka

Mindenki jó benne, de valahogy unalmas. Túl sok a vallási rituálé, hosszúak a snittek, lassú a kibontakozás. Jó szándékú unalom. (És, hogy vígjáték lenne?! Nem mondom, van benne némi irónia, kis cinizmus, keserédes önreflexió, de erős defektus van azok fejében, akik vígjátéknak sorolják be bármilyen okból is...)

2024.06.15 Fikatours_blogger

Kultúrák találkozása

Első pillanattól levágtam, hogy ez a történet a karakterek fejlődésére épít, így nem vártam különösebb fordulatot, helyette elmerültem a színészek parádés alakításaiban.

Köntörfalak 2.0

A háború utáni magyar filmgyártásban a (szerzői) vígjátékok igazán mostohagyerekek voltak (sőt, most is azok!). Éppen ezért (volt) üdítő felfedezés anno Dyga Zsombor Köntörfalak (2010) című, most pedig Breier Ádám Lefkovicsék gyászolnak (2024) című filmje. Ezek a filmek úgy vígjátékok, hogy nem gagyik, ráadásul viszonylag alacsony költségvetésűek, ebből is látszik, hogy nem anyagi okai vannak (elsősorban) annak, hogy nem készülnek jó magyar vígjátékok. (Ráadásul ez utóbbit nem kifejezetten egy színész viszi el a hátán, mint anno a Köntörfalakat Elek Ferenc. Nem mintha az hiba lenne, hiszen volt egy-két Latabárunk, egy Kabos Gyulánk...)

2024.02.22 DarkLion

Be kelle vallanom, hogy Szabó Kimmel Tamás engem nagyon meglepett ebben a filmben. Szerintem pályafutása egyik legjobb alakítását hozza, és maga a sztori is nagyon eredeti. Mindenképp érdemes megnézni.

2024.02.15 grufa

Végre egy különleges magyar film, amire már most ebben az évben büszkék lehetünk. Magával ragadó és emberi történet, amilyet nem lát minden bármikor az ember.

A film 76 481 580 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 36 251 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

#1

Breier Ádám a 2024-es Magyar Mozgóképen megkapta a legjobb első filmes rendezőnek járó díjat.Szerző: csd

#2

A film Szófia Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában is szerepelt.Szerző: hp

#3

A film szerepelt a Palm Springs-i Nemzetközi Filmfesztivál programjában.Szerző: csd

#4

A Lefkovicsék gyászolnak a Filmintézet Inkubátor Programjának támogatásával valósult meg.Szerző: csd

#5

Értékelés: 7/10
(2024. 02. 23.)
A magyar ortodox zsidóságot előtérbe helyező Lefkovicsék gyászolnak egy szórakoztató, de kicsit ellaposodó dráma-vígjáték a családi kötelékekről és a gyász természetéről. Több

(2024. 04. 09.)
Szülői kényszer
A családunkban meglévő kibeszéletlen sérelmek életeket tudnak kényszerpályára téríteni. Ezt a súlyos állítást járja körbe váratlan hangütéssel a Lefkovicsék gyászolnak. Több
Mennybemenetel
A vezércsel