Schumy1

1. évad (1984) - 3 epizód
2. évad (1986) - 7 epizód
3. évad (1989) - 7 epizód
4. évad (2002) - 5 epizód

Linda, a közlekedési rendőrlány kalandjai a '80-as évek Budapestjén. Kaland és karate minden mennyiségben.

Ország: Magyarország
Premier (HU): 1984.11.02.

2024.02.18 Schumy1

Gyerekkorom egyik kedvenc sorozata volt, amit nem is tudom, miért, de nem nagyon nézhettem, csak ritkán. Talán a karate miatt, nem tudom, sosem kérdeztem. Mai szemmel is egy jó sorozatnak tartom, s a szocialista éra az, ami igazán üt.

Te csak állj félre, Emődikém!

Előre leszögezném itt, ország-világ előtt, hogy a negyedik évadot én már nem szeretném külön értékelni. Sajnos annak már sok értelmét nem láttam, elfáradt és színtelen volt. Na de nézzük az első három évadot! Maga az ötlet Gát György fejéből pattant ... Teljes kritika

2020.11.20 Robinson76

A karate magyar angyala

Ez a sorozat pontos lenyomata a 80-as éveknek. Minden benne van, amit érdemes tudni erről az időszakról. A hangulata, a helyszínek, a karakterek és a történetek is rendben vannak. Nincs túlgondolva és túlbonyolítva, egyszerű és letisztult. Nem mellesleg sok szakértő bevetésével készült, így teljesen életszerű, és amennyire lehetett, szakszerű is. Az időszak lehetőségeihez képest igenis nagyon jól összerakott darab, egyszerre komoly és humoros felütésekkel.

2019.02.16 indingo

Nem tartozik a legemlékezetesebb hazai sorozatok közé. Görbe Nóra sikításától pedig ki lehetett szaladni a szobából.

2022.08.23 JRD

Beszéljünk az 1., a 2. és a 3. évadról. Görbe Nóra az eszes, de elnyomott rendőrlány kalandjai elevenednek ebben a sorozatban, ahol ő maga nem fegyverrel, hanem kézzel és lábbal páholja el a bűnözőket. Kollégái, és főleg főnöke legnagyobb bánatára a ... Több

1985-ben két képregény is készült a sorozat mellé, Linda a fedélzeten és Linda a reptéren címmel.Szerző: stevepisti

Az egyik epizódban szerepel az Első Emelet zenekar is, méghozzá Gothic néven (Pop pokol - 2. évad).Szerző: Archívum

Görbe Nórát eredetileg Katának akarták nevezni, de végül olyan nevet választottak, ami minden nyelven ugyanúgy hangzik.Szerző: Archívum

A Linda sorozat miatt a fiatalok körében sokkal népszerűbb lett a rendőrség, többen jelentkeztek soraikba, mint korábban. Plusz rengetegen kezdtek el különböző önvédelmi sportokkal foglalkozni.Szerző: Archívum