Az én tavam

Az én tavam

Liqeni im

Kristo, az albán kamasz kétségbeesetten szeretne kitörni az otthonát és a környéket sanyargató szegénységből, és ezért nem fél törvényt szegni sem. Tudását felhasználva marihuánát csempészik Albániából Macedóniába.… Több

Rendező: Gjergj Xhuvani
Forgatókönyvíró: Gjergj Xhuvani
Ország: Albánia
Premier: 2019.03.01. | HBO Max (2020.10.25.)

Juli Emiri

2020.11.13 László B Tulipán

Sajnos igaz

Sajnos gyerekként én ilyen dolgokat éltem meg, mint a srác. Korán lettem felnőtt ember, már 14 évesen öregnek éreztem magam, de nagyon. Olyan dolgokat éltem meg, mint egy meglett ember. Van egy magyar dokumentumfilm, a Káin gyermekei. Nagyon kemény film, sose tudom megnézni, mert magamat látom, 16 évet éltem intézetben születésem óta. Nagyon kemény életek, sorsok vannak. Van, aki meghal, van, aki megkeményedik, és a lelke lesz halott. Én túléltem, de nagyon mély nyomot hagyott a lelkemben. A magam fajták nem tudnak úgymond társas életet élni, magányosak, de igazak és igaz emberek. Bocs, csak ez a film kihozta belőlem az emlékeket :) Üdv, Tulipán-Bogdán László, Budapest.

2020.09.17 varjú

Nagyon távol esik a könnyed szórakozás kategóriájától, ezt jó tudni, mielőtt megnéznénk, mert nem azt akarja, hogy szórakozzunk, hanem azt, hogy elgondolkodjunk.

2020.10.27 tyna19955

Ritkán látok ennyire szépen fényképezett és ennyire mély kérdéseket boncolgató filmet az elmúlt időben. Egy igazi kincset érő dráma.

2019.08.29 lejov

Igazi balkán filmdráma: nyers, kemény, kendőzetlen és annyira igazinak hat, hogy el sem tudjuk képzelni, milyen lehet a valóság.