Kisasszonyok

Little Women

Saoirse Ronan, aki a Lady Bird után második alkalommal dolgozott együtt Greta Gerwig rendezővel elmondta, hogy akárcsak a korábbi filmjük esetében, a direktor megtiltotta a stábnak, hogy a forgatásra magukkal hozzák a mobiltelefonjaikat. Szerző: hp

A film forgatása 2018. október 5-én kezdődött meg Bostonban, Massachusettsben. További forgatási helyszínek: Lancaster, Harvard és Concord. A 19. századi Párizs parkjában játszódó jeleneteket az Arnold arborétumban vették fel. A munkálatok 2018. december 15-én értek véget. Szerző: hp

A Kisasszonyok világpremierje 2019. december 7-én volt a New York-i Modern Művészetek Múzeumában. Szerző: hp

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. A Kisasszonyok jelenleg 310 szemlézett cikket követően 95 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon. Szerző: hp

A Time magazin beválogatta a Kisasszonyokat 2019 legjobb 10 filmje közé. Szerző: hp

A Kisasszonyok szerepelt az Amerikai Filmintézet "A legjobb 2019-es filmek" tízes toplistáján. Szerző: hp

A Kisasszonyok volt a 2019/2020-as fesztiválszezon egyik legnagyobb esélyese. A produkciót több mint 50 A-kategóriás fesztiválon jelölték összesen közel 200 kategóriában. Szerző: hp