Kisasszonyok

Little Women

2022.01.02 diumiu

A feldolgozásokért alapjáraton nem vagyok oda, de ez a verzió nálam mindent vitt. Nagy kedvencem lett, a szereplők, a helyszínek, maga a stílusa a filmnek szerintem telitalálat. Megható, bájos történet, amely könnyeket csal az ember szemébe. Csak ajánlani tudom.

2020.01.30 Lubi

a nap véleménye

Irodalmi klasszikus újabb filmes köntösben

A klasszikus irodalmi remekművekből gyakorta készülnek filmes adaptációk. Nem ritka az sem, hogy az adott regényt több alkalommal is feldolgozzák. Az újdonsült adaptációknak azonban nemcsak az eredeti irodalmi alapból kell meríteniük, készítőiknek ér... Teljes kritika

2020.10.07 Melinda

Szív megszakad

Szerintem ez a család megtartó erején kívül, a magány filmje. Az utolsó képkockák hatása alatt marad a néző, még perceken át. Azt mondják, ha családod van, mindened van. Mégis, a film java része Joe szakadatlan, makacs hajszájáról szól a kötöttségek, s talán önmaga elől. Joe a korai feminista nő, őszinte, sallangmentes a jelleme, szabad akar lenni, de sajnos ezt közben annyira görcsösen kergeti, hogy ellöki magától a szerelmet, s nem hajlandó elismerni, hogy életünk hosszú útját magányosan megtenni erőt próbáló feladat. Ha megértjük a film mondanivalóját, rájövünk, hogy ez egy nagyon szomorú mű. Jól mutatja, hogy lemondások nélkül nem kapjuk meg, amire igazán vágyunk, és azt is, hogy nem biztos, hogy amire vágyunk, arra van igazán szükségünk.

2020.04.01 Yosihiro

Kisasszonyok

Be kell vallanom a könyvet nem olvastam. Most alkalmam volt megtekinte ezt a filmet. Nem csalódtam benne szerintem egy igazi klasszikus a maga formájában. Igazából az elején nagy volt bennem a kavarodás, hogy épp mikor a jelent és mikor a múltat mutatja épp a film, de a végére jól belejöttem és teljesen átlátható volt a történet. Minden ízében egy romantikus történet amiből a dráma sem hiányzott. A végkifejlet is a szám íze szerint alakult mert némi humort is adtak bele ez tetszett. A jó befejezésnek köszönhetően ez a film többször nézhető. Összességében a forgatókönyv és a rendezés remek a vágás már kicsit sántított nekem de még mindig elérte a jó szintet. A szereplők a remek forgatókönyven köszönhetően kiélhették gyermeki mivoltukat és az szerepük jól sikerült. Igazából nem tudok senkit kiemelni és nem is akarok mert ez egy "csapat" munka volt. A zeni aláfestés tetszett remek lett. Így nem véletlen, hogy Öt csillagal jutalmazom ezt az alkotást. Amennyiben megszerzem a könyvet azt is elolvasom majd. Igazából mindenkinek tudom ajánlni mert olyan emberi értékeket rejt a film mint érzelmekben szerelem, odaadás, szeretet, segítőkészség dráma és cseppnyi humor valamint ami fontos vidám befejezés én mindezeket értékelni tudom egy ilyen kategóriájú filmnél. A kosztüm és a korabeli megjelenítés is valóságos időutazást nyújtott számomra. Csak ajánlani tudom mindenki számára a filmrajongóknak pedig egy kötelező mű. Üdv Yosi

2020.03.08 indingo

Nekem nem tetszett, a nagy sztárpadáré ellenére sem. A történetben sok újdonság nem volt. A látvány, a kosztümök és a fényképezés tetszett, de az időben való ugrándozás nagyon zavaró volt.

2020.08.18 violet_hope11

Nem ismertem eddig a Kisasszonyok történetét, de ezután a film után biztos, hogy a könyvet is el fogom olvasni. Remek színészek, kedves kis történet, különböző sorsok. A cselekmény az elején kissé nehezen követhető ugyan az időben való ugrálás miatt, de nekem még ez sem vont le az értékéből. Nagyon tetszett!

2021.09.12 Klauka89

Túlhype-olt film

Nagyon cukik a lányok, aranyosak meg minden. De sajnos nagyon unalmas :/, ki kellett kapcsolnom. Nagyon örültem mondjuk a szinkronnak, de ez sajnos nem elég ahhoz, hogy végig is nézzem a filmet.

2019.12.27 justynaw

Na, ez az a film, ami garantáltan nem okoz csalódást a nézőknek. Hosszú, mégis szinte repül az idő, mert tele van mondanivalóval, de mégsem szájbarágós, sem nem unalmas. Greta Gerwig nagyszerűen vitte filmre a regényt, szinte teljes mélységében vissz... Több

2020.02.09 Adepto

Ölelés a March családtól

SPOILERES KRITIKA Először is le kell szögeznem, hogy nem olvastam a könyvet, és nem láttam egyetlen korábbi filmet sem. Ettől függetlenül és/vagy pont ezért nekem ez a Kisasszonyok borzasztóan tetszett. Pedig nem lehetett könnyű egy olyan könyvet fi... Teljes kritika

2020.02.09 KatalinGulyas1982

Kitűnő adaptáció

Tegnap néztem meg moziban. Nagy várakozással ültem be, mindenhol fiatal lányok, néhány házaspár. Én a ´94-es filmet nagyon szerettem gyerek- és nagylány koromban, nekem az az etalon. Winona Ryder volt számomra az igazi Jo March. A mostani film nézése... Teljes kritika

2020.02.03 sandor

Saroise Ronan és Emma Watson alakítása fenomenális, nagyon átélhető karaktereket hoztak, amelyekkel talán a legtöbb nő tud azonosulni. A téma igencsak fajsúlyos, így azt gondolom, hogy szükség van nagyon ilyen és ehhez hasonló filmekre. Szerintem alapból egy "látni kell" kategória a Kisasszonyok!

2020.03.06 Valéria

Little women

Igaz, hogy ez a film is úgymond "remake", de mindenképpen érdemes beülni rá. Fantasztikus színészgárda, szemetgyönyörködtető képi világ, nosztalgikus, bájos, csodás történet néhol aranyos, humorors jelenetekkel feldobva, nagyon gazdag és mély történet számomra, igazán megérintett. Kedvencekhez adom! Ajánlom mindenkinek, akinek nincs kőből a szíve.

2020.08.27 Szilonka

A kosztümök szépek, a színészek pazarok, a hangulat remek, de mégsem működött. A története nagyon lagymatag volt, untam. A közepétől kicsit beindultak a dolgok, de így is csak közepes film.

2020.09.24 belavagyok

Számomra olyan súlytalan volt a film. A története eléggé követhetetlen, időben ugráló, ami zavaró volt mintsem filmélményt nyújtott.