Peter Sellers
Peter Sellers
Shelley Winters

A Lolita történetében Humbert, az özvegy Charlotte albérlője, beleszeret az asszony lányába, Lolitába. A lány és a férfi viszonyt kezdenek egymással, de a lány nem igazán viszonozza a férfi szerelmét. Humbert úgy dönt elveszi az özvegyasszonyt, hogy mindig a lány közelében legyen, de a házasságot… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1962.06.13.

2021.07.10 Indkgo

A regényt nem olvastam, a véleményeket róla igen, és azt tudom elmondani, hogy a film vagy szörnyen adta vissza az író valódi mondanivalójat és célját, vagy szándékosan csinálták ilyen betegre a filmet. A pedofília egy súlyos probléma, nem tetszett e... Több

2016.03.07 citizenfour99

Ez a film, Stanley Kubrick-hoz képest 3 csillag!!! Egyébként telibe veri a mai filmek nagy részét, szép képek, jó alakítások, ajánalom, nézzetek sok sok Kubrick-ot, kötelező rendező. Sue Lyon nagyon dögös és jól hozzá a rafinállt kiscsajszi szerepet. A történet is jó remekül lett átültetve a regényből.

2020.04.24 Syracuse

Ha Kubricknál kisebb és jellegtelenebb név rendezte volna, akkor 5 csillag, így 4-et érdemel, mert szerintem kimondottan jó film. Az alapjául szolgáló könyvet nem olvastam, így ahhoz nem tudom viszonyítani. Mindenképp szinkronnal nézzétek, Gálvölgyi zseniális!

2016.09.28 Ghotik

Alapvetően mondhatnánk hogy egy bizarr, perverz film, de nem erről van szó. Inkább művészfilmnek mondanám és igazi drámának ami profin mutatja be az apa belső vívódásait, különleges érzelmeit.

2016.06.10 Edeske

Nagyon érdekes hangulatú és atmoszférájú elvont film. egyáltalán nem sablonos. Nagyon érdekesen mutatja be a főszereplő belső vívódásait, érzéseit. Jeremy I.hitelesen alakít benne.

Sue Lyon a forgatást követően minden nap eljárt lovagolni. Stanley Kubrick pedig nagyon féltette a lányt, hogy megsérül az arcra egy esetleges balesetben. Szerző: Archívum

Több mint 800 lányt hallgattak meg Lolita szerepére.Szerző: Archívum

A Vivian Darkbloom név a "Vladimir Nabokov" anagramja. Ez közvetlen kapcsolatot teremt a karakter és annak megalkotója között.Szerző: Archívum

Errol Flynn kapta meg eredetileg Humbert Humbert szerepét, de elhunyt, mielőtt elkezdődött volna a forgatás. Szerző: Archívum