Szerelem és barátság
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Artemisia   2018. 07. 10.

Kellemes meglepetés volt számomra ez a film. A kosztümös filmekre jellemző komor, erőltetett stílustól eltérően ez könnyed, humoros, bűbájos darab. Sikerült átvinni a vászonra a szellemes, ironikus, gunyoros stílust és hangulatot, amivel Jane Austin ábrázolni szokta a 18.századi előkelők viszonyait, helyzeteit. Kate Beckinsale elbűvölően karizmával személyesíti meg Lady Susan-t, nagyon jól áll neki a cinikus, pökhendi karakter. Tetszettek a pergő, szellemes, frappáns párbeszédek. Összességében nagyon szépen, igényesen lett elkészítve a film, én még jobban is szórakoztam rajta mint a regényen.

HercegPeter   2018. 06. 09.

Eddig azt a szisztémát követtem, hogy minden az utamba kerülő filmet megnéztem. Ez kezd rossz ötletnek tűnni. No nem azért mert ez annyira rossz lenne, de egyáltalán nem az én világom. De ha már idekerült, egye fene... Ez a film másfél órányi intrika egy kevéske gyengéd humorral megspékelve. A végére szinte a fejem fájt a sok bájolgástól, hajbóklástól és jómodortól. Ölni tudtam volna egy kiadós, cifra káromkodásért. Persze azt nem is ilyen filmekben kell keresni. Ez egy ízig-vérig kosztümös film nagyon aprólékosan kidolgozott karakterekkel, amit a színészek kivételesen jól tudtak visszaadni. Köztük is Kate Beckinsale viszi a pálmát. Mostanában több filmjével is összefutottam és azt szűrtem le, hogy neki eléggé ritkán sikerül hibázni.

Gwen   2017. 03. 11.

Szerintem Jane Austent nem is olyan egyszerű a vászonra vinni. Nem tudom, hogy ez mi akart lenni. Valami komédia, de még kosztümös filmnek is eléggé felejthető.

cody0507   2017. 01. 12.

Mit mondhatnék. Egyszer meg lehet nézni. A másodikra már nem próbálkoznék. A Jane Austen rajongók tényleg csalódottak lesznek. Én az vagyok.

phelixmad   2016. 02. 04.

Gyönyörű, érzelmes film. Pont ilyennek kell lennie egy kosztümös, romantikus filmnek. Zéró melodráma.

Jenn Murray
Jemma Redgrave
Jenn Murray
Tom Bennett

Jane Austen "Lady Susan" című könyvének adaptációja, amely először 1871-ben jelent meg.

Második alkalommal szerepel együtt Kate Beckinsale és Chloë Sevigny egy filmben. Az első a The Last Days of Disco (1998) volt, amit szintén Whit Stillman rendezett.

Eredetileg Sienna Miller alakította volna a főszerepet, de végül visszamondta és Kate Beckinsale kapta meg.