Könyvklub

Mayflower657   2020. 06. 08.

Nagyon jó

Ha az itteni vélemények alapján kellett volna eldöntenem, hogy megnézem e, biztos nem teszem. De szerencsére nem így volt. Nekem tetszett, és nem is fűzök hozzá többet.

ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 24.

Egyszerre minden

Mondják, itt az idei év legütősebb vígjátéka. Ezt nem tudom megcáfolni, A könyvklub tényleg kiemelkedik a mezőnyből, bár azt hozzá kell tenni, hogy nem túl magas a léc, amit meg kell ugrania, mert jó vígjáték már fehérholló-számban megy manapság. (Ré... teljes kritika»

Berto49   2019. 02. 10.

Garantált kínos percek

Tininek plasztikázott valamikori remek, de mára a rengeteg műtét ellenére is erősen megöregedett színésznők jutalomjátéka. Gyenge színvonal, kiszámíthatóság, unalom jellemzi. A négy nő az amerikai álom megtestesítői, boldog életükkel, csodálatos házaikkal, anyagi biztonságukkal, az életük minden realitást nélkülöző problémáival. A borospohár elmaradhatatlan kellék volt, valószínűleg a borkereskedők finanszírozták a film elkészítését. Ráadásul a szennyirodalom legaljához tartozó, regénynek nem nevezhető fércművet népszerűsíti. Az amerikai film- és rom-com gyártás ötlettelenségét viszont remekül bemutatta.

alexxx   2018. 06. 01.

A szereplőgárda egészen kiváló, egyszerűen öröm nézni ezt a négy zseniális színésznőt, de sztori azért, hát, kicsit sántít. Kár, hogy a forgatókönyv nem tudta jobban támogatni a tehetségüket, mert így kicsit pazarlásnak érzem. Nem lett rossz film, de sajnos belesimul az átlagba.

MP170506   2018. 12. 29.

Ilyen szereplőgárdával sokkal, de sokkal jobb filmet vártam. Az előzetesben lelőttek minden poént, talán azon többet nevettem, mint az egész filmen. Számomra nagy csalódás lett, csak a színészek miatt kap három csillagot...

indingo   2018. 08. 04.

Az ötlet maga helyes és akar jó is lehetett volna, de én nem találtam különösebben viccesnek. A története meg döcögött.

Szilonka   2018. 08. 14.

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja, Egy könnyed szombat délutáni filmnek elmegy, de nem több.

Don Johnson
Andy García
Don Johnson
Mary Steenburgen
Candice Bergen

A film összbevétele 68 566 296 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 157 943 801 forintot termelt. A hazai mozik összesen 142 693 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bill Holderman rendezői bemutatkozása.

A film forgatása 2017. augusztusában kezdődött meg.

Mary Steenburger és Craig T. Nelson ebben a filmben is férj és feleséget játszanak, mint a "Nász-ajánlat" (The Proposal; 2009) című filmen.

(diumiu)

Alicia Silverstone és Wallace Shawn dolgoztak már együtt a "Spinédzserek" (Clueless; 1995) című filmben.

(diumiu)

A filmben két Oscar-jelölt színész vállalt szerepet: Candice Bergen és Andy Garcia.

(diumiu)

A filmben négy Oscar-díjas színész vállalt szerepet: Diane Keaton, Jane Fonda, Mary Steenburgen és Richard Dreyfuss.

(diumiu)

Craig T. Nelson és Diane Keaton dolgoztak már együtt a "Kőkemény család" (The Family Stone; 2005) című filmben.

(diumiu)

Wallace Shawn és Craig T. Nelson dolgoztak már együtt "A hihetetlen család" (The Incredibles; 2004) című animációs filmben.

(diumiu)

A filmben "Arthur" szerepét Don Johnson alakítja. Don Johnson lánya az életben az a Dakota Johnson, aki a "Szürke" trilógia főszereplőjét, Anastasia Steele-t alakítja.

(diumiu)

Szex és Kalifornia, avagy a nyugdíjasszex négy árnyalata. több»

A Könyvklub olyan témákat dolgoz fel, mint időskor, szex, barátság, de klasszikus vígjátékként mindezt idillikusan teszi, az igazi problémákról elegánsan megfelejtkezve. Így másfél óra könnyed szórakozást kapunk olyan színészekkel, mint Keaton, Fonda vagy Andy Garcia. több»

A filmet a fiatal felnőttől az idősebb korosztályig, nemtől függetlenül bárkinek bátran merem ajánlani, nyárra könnyed, ugyanakkor minőségi szórakozást nyújthat, miközben műfajbeli társaival ellentétben nem csupán az egyszer nézős kategóriába sorolandó. több»