Könyvklub (2018)

Könyvklub – avagy az alkony ötven árnyalata

ArpiHajdu és Réci   2018. 06. 24.
Egyszerre minden

Mondják, itt az idei év legütősebb vígjátéka. Ezt nem tudom megcáfolni, A könyvklub tényleg kiemelkedik a mezőnyből, bár azt hozzá kell tenni, hogy nem túl magas a léc, amit meg kell ugrania, mert jó vígjáték már fehérholló-számban megy manapság. (Részünkről pedig az Éjszakai játék a meggyőző kritikák ellenére is elbukott…) És akkor még egy jelző, amivel a Könyvklubot méltatni lehet: „végre valami, ami értelmet adott a Szürke ötven árnyalat nevű őrületnek”. Ez azért egyáltalán nem kis dolog, még ha az erőltetett magyar alcímtől talán el is tekintenénk. A film négy főszereplője, bár nem most ünnepelték a 20. születésnapjukat, még mindig egy pillanat alatt képesek lejátszani a filmvászonról a... több»

indingo   2018. 08. 04.

Az ötlet maga helyes és akar jó is lehetett volna, de én nem találtam különösebben viccesnek. A története meg döcögött.

Berto49   2019. 02. 10.
Garantált kínos percek

Tininek plasztikázott valamikori remek, de mára a rengeteg műtét ellenére is erősen megöregedett színésznők jutalomjátéka. Gyenge színvonal, kiszámíthatóság, unalom jellemzi. A négy nő az amerikai álom megtestesítői, boldog életükkel, csodálatos házaikkal, anyagi biztonságukkal, az életük minden realitást nélkülöző problémáival. A borospohár elmaradhatatlan kellék volt, valószínűleg a borkereskedők finanszírozták a film elkészítését. Ráadásul a szennyirodalom legaljához tartozó, regénynek nem nevezhető fércművet népszerűsíti. Az amerikai film- és rom-com gyártás ötlettelenségét viszont remekül bemutatta.

alexxx   2018. 06. 01.

A szereplőgárda egészen kiváló, egyszerűen öröm nézni ezt a négy zseniális színésznőt, de sztori azért, hát, kicsit sántít. Kár, hogy a forgatókönyv nem tudta jobban támogatni a tehetségüket, mert így kicsit pazarlásnak érzem. Nem lett rossz film, de sajnos belesimul az átlagba.

MP170506   2018. 12. 29.

Ilyen szereplőgárdával sokkal, de sokkal jobb filmet vártam. Az előzetesben lelőttek minden poént, talán azon többet nevettem, mint az egész filmen. Számomra nagy csalódás lett, csak a színészek miatt kap három csillagot...

Don Johnson
Andy García
Don Johnson
Mary Steenburgen
Candice Bergen

Szex és Kalifornia, avagy a nyugdíjasszex négy árnyalata. több»

A Könyvklub olyan témákat dolgoz fel, mint időskor, szex, barátság, de klasszikus vígjátékként mindezt idillikusan teszi, az igazi problémákról elegánsan megfelejtkezve. Így másfél óra könnyed szórakozást kapunk olyan színészekkel, mint Keaton, Fonda vagy Andy Garcia. több»

A filmet a fiatal felnőttől az idősebb korosztályig, nemtől függetlenül bárkinek bátran merem ajánlani, nyárra könnyed, ugyanakkor minőségi szórakozást nyújthat, miközben műfajbeli társaival ellentétben nem csupán az egyszer nézős kategóriába sorolandó. több»

Bill Holderman rendezői bemutatkozása.

A film forgatása 2017. augusztusában kezdődött meg.

Mary Steenburger és Craig T. Nelson ebben a filmben is férj és feleséget játszanak, mint a "Nász-ajánlat" (The Proposal; 2009) című filmen.

(diumiu )