Mániákus zsaru 2.

Maniac Cop 2

A film forgatását 1989. december 4-én kezdték meg, és 1990. február 24-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Idehaza csak a vágott verziója jelent meg videókazettán, amiből közel 8 percet vágtak ki.Szerző: Kóborló

Felmerült, hogy a filmbéli Edward Doyle szerepét Richard Crenna (1926-2003) fogja alakítani.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint Claudia Christian színésznő a film felvételei során vetélt el, de ezt a mai napig tagadják a film producerei.Szerző: Kóborló

A börtönben játszódó tűzesetek felvételein a stáb három napon keresztül dolgozott.Szerző: Kóborló

Leo Rossi, aki ebben a filmben Turkell szerepét alakította, már feltűnt egy apróbb szerep erejéig az első részben is. Ő volt a polgármester segítője, de az aprócska jelenetét végül kivágták a kész filmből. Szerző: Kóborló

A filmbéli Susan Rileyt alakító Claudia Christian színésznő egy interjúban bevallotta, hogy nagyon nem jött ki a film forgatása során a rendezővel. Szerző: Kóborló

A filmbéli Lew Brady szerepére Robert Downey Sr. (1936-2021) színészt szerették volna leszerződtetni, de végül nem tudtak megegyezni a fizetésével kapcsolatban, emiatt pedig a színész végül nem vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

A filmbéli Turkellt alakító Leo Rossi ellátogatott egy sztriptízbárba, hogy fel tudjon készülni a szerepére, de a sztriptíztáncosnők úgy érezték, hogy zaklatni fogja őket, ezért a kidobóemberek kidobták a bárból a színészt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Turkell szerepét eredetileg Joe Spinell játszotta volna el (ő volt az 1980-as Maniac őrült gyilkosa), de mivel a színész 1989-ben meghalt, Leo Rossi kapta a szerepet.Szerző: Márton