Tűréshatár

Tűréshatár

منطقه بحرانی

Amir, az elszigetelt iráni drogdíler hétköznapjaiban csak kutyája nyújt társaságot. Az éjszaka leple alatt tevékenykedve kábítószerrel kereskedik, miközben egy korabeli, kannabiszos próféta szerepébe bújva segít szorult helyzetű ügyfelein.
Teherán külvárosának félhomályos utcáin Amir megbízások… Több

Rendező: Ali Ahmadzade
Forgatókönyvíró: Ali Ahmadzade
Ország: Németország, Irán
Premier (HU): 2024.03.07.
Forgalmazó: Magyarhangya

2024.03.08 Zoltán

A film nagyon egyszerű receptből dolgozik, mégis rendkívül komplex történetet és karaktereket hoz. Imádtam!

2024.03.07 Szabi

Nem könnyű falat, de nagyon megéri ráhangolódni. Szerintem ezt sokkal inkább érdemesebb megnézni, mint manapság bármilyen más akciófilmet.

A film elnyerte a Locarnói Filmfesztivál fődíját.Szerző: csd

Az államapparátus felszólította Ali Ahmadzadeh rendezőt, hogy vonja vissza a filmet a Locarnói Filmfesztivál versenyprogramjából.Szerző: csd

A filmet titokban, az iráni hatóságok kifejezett engedélye nélkül forgatták. A stáb gerillafilmes módszereket alkalmazott, rejtett kamerákkal rögzítették a drogkereskedelem rideg valóságát. Ez a merész megközelítés nemcsak a narratívának ad hitelességet, hanem azt is tükrözi, hogy milyen kihívásokkal jár a művészi kifejezésmód irányítása egy ellenőrzött környezetben.Szerző: csd

A Tűréshatár kemény képet fest Teheránról, eltérve a hagyományos elbeszélésmódtól, hogy a város kábítószerrel fertőzött alvilágába merüljön. Ali Ahmadzade rendező egy magányos, mozgásban lévő drogdíler szemszögéből nyers és kíméletlen bepillantást nyújt az iráni társadalom egy ritkán feltárt aspektusába.Szerző: csd

Alapítvány
2021