Mátrix: Feltámadások

The Matrix Resurrections

Supernatural Movies
2021/12/23

Utálok jó emberekkel rossz hírt közölni
Talán a negyedik Mátrix film nem több puszta provokációnál, amiért az ezredforduló környéki egzisztencialista törekvéseink során hamis értékeket tettünk magunkévá. Több

Vox.hu
2021/12/23

Szépen mutatja a film kudarcát az utolsó, epilógusként szolgáló jelenet, és benne az Elemző karaktere: a még legtöbb újdonságot és eredeti gondolatot szállító, a sztori során végig még úgy-ahogy működő figura egy teljesen infantilis keménykedés alanya lesz, ahol jól megmondják neki, és jól szájba rúgják. Több

Artsomnia
2021/12/23

Nem azonnal felejti el az ember, de nem szívesen emlékszik rá. Hardcore rajongóknak kifejezetten nem ajánlom, a többieknek csak úgy szimplán nem, hacsak nem úgy, hogy félidőben csupa pozitív élménnyel eltelve, elégedetten kisétálunk a moziból. Több

Revizoronline.com

POSZTMODERN DÉJÀ VU
A Mátrix negyedik része egy nem várt folytatás bravúros megvalósítása, ami nemcsak szinte tökéletesen illeszkedik a korábbi filmekhez, de önreflexiója miatt meg is újítja a Mátrix világát. Bátor és határátlépő, csakúgy, mint az első rész volt. Több

jerrycomovie
2021/12/24

Értékelés: 6.5/10
The Matrix Resurrections (2021)
Megtekintés: Az igazi Mátrix rajongókat az ember meg sem próbálja lebeszélni erről a moziról és nekem az egyébként is csak ritka esetekben szokásom. Azonban arról nem vagyok meggyőződve, hogy szükség volt erre a folytatásra, ebben a formában. Több

Creepyshake.com
2022/01/27

A test megreped, a kegyelmet nem ismerő víz pedig utat tör magának, hogy előbb-utóbb a mélybe rántsa a törékeny lélekvesztőt, olyan mélyre, ahol már – remélhetőleg – senki és semmi nem képes majd új életet lehelni bele. Neo és Trinity talán egy új esélyt kaptak. Mi nézők pedig a bizonyosságot, hogy a Mátrix tizennyolc évvel ezelőtt véget ért… és ez így volt helyes. Több

KULTer.hu
2022/02/14

A trauma a Mátrix, amiből ki kell törni
A H. R. Giger biomechanikus rémálomképeit megidéző világ merészen nyúlt egzisztenciális kérdésekhez és a virtuális valósághoz fűződő viszonyunk bátor, önreflexív társadalomkritikája volt. De volt értelme újra feltépni a valóságra nyíló sebeket? Spoileres kritika. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!