Még kér a nép (1972)

Még kér a nép

sipiarpi   2016. 09. 06.

Koromból adódóan, számomra az újabb művei voltak ismertek amiket a 2000-es években készített. Kerestem tőle régi klasszikusokat kíváncsiságból. Tipikus Jancsó film ez is, itt is látszik a korszellem és az a felfogás ahogy a ’70-es évek elején látták a szocializmust. Számomra nem volt nagy élmény, inkább érdekesnek mondanám.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

1973-ban Drahota Andrea megkapta a legjobb női alakításért a Magyar Filmkritikusok díját, a legjobb férfi alakításért pedig Zala Márk vehette át a díjat.

Párizsban a Patrick Pouget operatőri díjat Kende Jánosnak ítélték oda.