Micsoda spanyol éjszaka!

bocerkaa   2016. 08. 22.

Annyira jó ez a film!!!! Kifigurázza a kifigurázni valót, megnevettet az abszurditásával és teljesen kiszakított a nyűgjeimből. Mindenkinek érdemes megnézni, aki kicsit is borúsan látja a világot, garantáltan jobb kedve lesz ezt követően.

StephenEt   2016. 08. 11.

Pompás film, nagyon vicces és nagyon szórakoztató. Igazán remekül éreztem közben magam. Tetszett a hangulata, szerettem a szereplőket és a lökött humorát.

Röpködnek a jó és sokszor váratlan poénok, tényleg vérbeli vígjátékról van szó. 8/10 több»

A hazájában kultrendezőnek számító Alex de la Iglesia aktuális filmje egy jó ötleten alapuló, majd végül teljesen elripacskodott vígjáték. Számos értéke ellenére a Micsoda spanyol éjszaka! azért rossz, mert egyáltalán nem vicces. 5/10 több»

Az egyik legeredetibb spanyol rendező készített egy kicsit sem eredeti showbusiness-szatírát. 50/100 több»

A film összbevétele 2 678 216 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 757 131 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 561 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Minden Alphonso dalt az Alphonso szerepében látható énekelt, köztük a film főcímdalát is.

(ps)

Mario Casas karaktere, Adanne valójában a Puerto Rico-i énekest, Chayanne-t parodizálja, a Bombero című dal a filmbe pedig Chayanne Torero című dalának paródiája.

(ps)