Briliáns válás

Rossy de Palma
Oriane Deschamps
Gérard Darmon
Michèle Laroque

Nem mindenkinek jön úgy össze az élet, mint Angelanak. Szinte minden tökéletes, karácsony estéjén azonban minden összeomlani látszik. Az asszony egyedül marad, az egész élete pedig teljesen kilátástalanná válik számára. (ADS… Több

Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2018.09.20.

2019.02.05 szintiaa5

Kicsit többet vártam.

A befejezés elrontotta számomra az egész sztorit. Lezáratlan, nem kerek.. Talán kicsit elkapkodták a végét, vagy talán összesűrítették.

2018.08.31 Buffy

Hát, szerintem aranyos film, nem mondom, hogy minden pillanata aranyat ér, de annyira habkönnyű sztori, hogy egyszer szerintem simán meglehet nézni. De sajnos nálam ennyi is volt, nem hiszem, hogy valaha is vissza fogok rá térni.

2018.04.17 kmona

Michèle Laroque úgy mutatkozott be rendezőként, hogy gyakorlatilag nincs más mondanivalója, mint az ,hogy nézzétek, milyen csini és szexi vagyok (mert hogy ő alakítja a főszerepet is). Rosszul megírt forgatókönyv, gyenge kivitelezés, nagyon is kihagyható.

2018.07.10 luba323

Nem lenne ezekkel a filmekkel semmi baj különösebben, ha nem vinnék el túlságosan a gyengén megírt karakterek. Ez a legnagyobb gond velük, de ez nagyon.

2018.07.06 migoras

Masszív csalódás... ezzel tudom kezdeni a soraimat. Az előzetes alapján sokkal jobbra számítottam, de a sztori gyenge, a poénokat pedig nagyítóval kell keresni. Felejtsük el gyorsan, azzal mindenki jobban jár.

A film 8 040 397 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 665 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Briliáns válás Michèle Laroque első egészestés filmje. Szerző: hp

2013-ban Michèle Laroque a közösség segítségét kérte, hogy elkészíthesse új filmjét. A projektre a tervezett 4 millió helyett végül 400 ezer euró gyűlt össze. A szóban forgó, Dangerous Games című film a terrorizmusról szólt volna, azonban a 2015-ös bataclani és a 2016-os nice-i támadások miatt az alkotók végül letettek a projektről, és az összegyűlt pénzt a Briliáns válás munkálataira fordították. Szerző: hp

A Briliáns válás Michèle Laroque első forgatókönyve. Szerző: hp

A film alapjául Geraldine Aron My Brilliant Divorce című színműve szolgált. Szerző: hp

(2018. 09. 21.)
Habkönnyű francia komédia egy nehéz témáról. Több