Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Kölcsönlakás (2019)

Kölcsönlakás

belavagyok   2020. 11. 07.

Egy elvileg sikeresen futó színházi darab megfilmesített változata, amely eléggé kisiklott. Nagyon felületes film, közhelyekkel telepakolva.

Berto49   2019. 02. 14.

Totális mélypont

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, (bár ne tettem volna!) ezúton azért köszönöm! Mindig van lejjebb! Nem láttam – szerencsére – a „Pappa pia” című remekművet, így bátran minősíthetem ezt a filmet a legrosszabb magyar vígjátéknak.... teljes kritika»

HETEDIK Nézhetetlen  2019. 02. 23.

Dobó Kata színésznőként is egy örökös nulla volt, rendezőként azonban még annál is borzalmasabb. A film megtekintése önsanyargatóknak kötelező!

indingo   2019. 06. 28.

Kicsit savanyú, de azért fogyasztható

Dübörög a magyar filmgyártás. A Kölcsönlakás nem sikerült valami emlékezetesre, sok benne az üresjárat, de azért egyszer meg lehet nézni kategória. A film kicsit hajaz az év eleji BUÉK című filmre, bár az fényévekkel élvezhetőbb alkotás. A két film... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2019. 07. 06.

Tévedések (anti)vígjátéka

„- Maga összejött a húgommal? - Na, most már elbizonytalanodtam, hogy mi a jó válasz.” Dobó Kata első rendezése azzal a kicsit sem nagyzoló kijelentéssel aposztrofálta magát (még idén februárban), minthogy az év legszexibb vígjátéka. A végeredményt l... teljes kritika»

Szilonka   2019. 07. 26.

Olyan kis semmilyen volt a film. A karaktereket nullák, a poénok erőltetettek.

TomÁcs   2019. 09. 24.

Túl sok benne a véletlen, a története elég jellegtelen 1-2 jó nővel próbálták feldobni a filmet, nem sok sikerrel.

Oroszlán Szonja
Szabó Simon
Balla Eszter
Klem Viktor
Dobó Kata

A film 220 444 643 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 152 437 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film gyártását 353,975 millió forinttal támogatta a Filmalap.

A Kölcsönlakás forgatása 2018. májusa és júniusa között zajlott. A stáb elsősorban a MAFILM stúdiójában és budapesti helyszíneken dolgozott.

A film forgatókönyvírója komoly tapasztalatokkal rendelkezik a vígjátékok terén, ő írta ugyanis az Üvegtigris trilógia szkiptjeit is.

Dobó Kata rendezői debütálása.

A Kölcsönlakás Ray Cooney és John Chapman azonos című színművének adaptációja.

Mindent összevetve, ha szeretnétek egy kellemes másfél órát eltölteni a moziban, akkor bátran ajánlom a filmet, ami Valentin-napi programnak sem utolsó. több»

Dobó Kata biztosra ment, de csak annyit ért el, hogy a végeredmény nem annyira kínos, mint a Pappa pia. Néha valóban lehet nevetni a Kölcsönlakás művi fergetegén. A többi dermedt csend, szeszélyes évszakok. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»

Majdnem mindenki félrelép, avagy a magyar vígjáték legkínosabb időszaka köszön vissza Dobó Kata első rendezésében. S nem köszönjük meg neki, hogy visszaköszön. több»