Montreali bankrablás

Montreali bankrablás

Hold-Up

Grimm (Jean- Paul Belmondo), a határozottan tehetséges csirkefogó fantasztikus tervet eszel ki Montreal egyik bankjának kirablására. A legbiztonságosabbnak kikiáltott bankba bohócnak öltözve érkezik, és mintegy harminc túszt ejt. Ezek után a rendőrség számára kiismerhetetlenül viselkedve, különböző váratlannál váratlanabb fortélyokat alkalmazva kirámolja az egész bankot. Látszólag minden rendben is lenne, ám egyik társa úgy érzi kevesebbet kapott mint amennyi járt volna neki.

Ország: Franciaország, Kanada
Premier (HU): 1987.01.22.

2017.03.19 Zenta

Belmondo nem meglepő módon zseniális ebben a filmben is. Gyermekkorom egyik nagy kedvence, mindig úgy hívtam, hogy a bohócos film. Szívesen újra nézem bármikor.

2014.11.11 juliS

Egyike azon ritkaságszámba menő filmeknek, melyekben Belmondó exhibicionizmusa igazán jó forgatókönyvvel párosul.

2015.03.19 ZsoltSon

Kiváló franciásan belmondós hangulatú film, amolyan amerikai köntösben, mely kissé megfojtja az előző franciás hangulatot...

Egy másik jelenetnél Belmondo egy 120 km/órával száguldó Dodge tetején állt, és egy kötélhágcsó segítségével át kellett szállnia egy repülőre. A forgatás előtt két napig influenzával és 40 fokos lázzal nyomta az ágyat, ami valószínűleg közrejátszhatott, hogy amikor a repülőről lógó kötélhágcsót elkapta, a 13 csomós szélben elvesztette az egyensúlyát, és a földre zuhant. Mentőhelikopterrel kellett a Corbeili Kórházba szállítani csigolyatöréssel és medencetöréssel.Szerző: Thibo84

A forgatás során egy mozgó autó lökhárítóján állt Belmondo, és egy autómentő darujával ütközött. Azonnal elájult. Koponyasérülést szenvedett és a Montreáli Királyi Kórház műtőjében kötött ki. Az egészet tizenkét öltéssel úszta meg.Szerző: Thibo84