Most jó

Most jó

Now Is Good
Jozzsef

Tessa (Dakota Fanning) leukémiás. Vele tényleg meg fog történni az, amitől szinte mindenki retteg: rövidesen meg fog halni. Csakhogy Tessa 16 éves, és mindössze néhány hónapja marad arra, amire az egészségeseknek egy egész élet adatik. A halálos betegség nyomasztó tudata, a végeláthatatlan ovosi vizsgálatok borzasztó hangulata és a gyógyszerek okozta rosszullétek ellen a lány egy tervet fundál ki: készít egy amolyan "tíz-dolog-amit-megteszek-mielőtt-meghalok" listát. Az első helyen szüzességének elvesztése áll. Mivel Tessát minden szabály alól felmenti betegsége, fenntartások nélkül kezdi el a pontok megvalósítását, megélését. Eközben érzései és kapcsolatai a családjával és a… Több

Rendező: Ol Parker
Író: Ol Parker
Forgatókönyvíró: Jenny Downham
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2013.02.07.

2024.02.22 Schumy1

Nem könnyű téma, s megrázó tud lenni. Dakota Fanning remekül beleélte magát az igencsak nehéz szerepbe. Megható film, gyönyörűen kivitelezve.

2017.07.10 Deku

Ezen a téren nem szoktam válogatni filmet azonban mégis bele kukkantottam és azt kell mondjam, hogy szerettem. Nagyon mély érzéseket hoz fel a nézőben és biztos, hogy megkönnyezi aki olyan lelkületű.

2019.04.06 MidoD7

Nem volt benne egy percnyi unalom sem. Több ilyet kéne készíteni. A helyszín, a látványvilág, a zene és a színészek játéka mind csak emelik eme remek filmet. Bátor szívvel ajánlom.

2017.04.18 bgnz367

Nagyon megható film. Nem vártam, hogy ilyen érzelmeket kihoz belőlem hisz pasi lévén nem voltam erre felkészülve. Teljesen átment rajtam mint az úthenger. Minden nagyon jól muzsikált ebben a filmben.

2018.07.17 czerik

Tipikus romantikus film, amiben a szerelem nem bontakozhat ki az egyikük betegsége miatt.

A film összbevétele 542 016 dollár volt (imdb.com).

A motoros jelentet a tengerparton nappal vették fel majd úgy vágták meg, hogy éjszakai felvételnek tűnjön. Szerző: rbernadett

Jeremy Irvine-nek felajánlották Peeta Mellark szerepét Az éhezők viadala (2012) című filmben, de mégis inkább ezt a filmet választotta. Szerző: rbernadett

A film Jenny Downham, Before I Die című regénye alapján készült, ami Amíg élek címmel jelent meg Magyarországon. Szerző: rbernadett