Remény

Remény

Håp
Mobee

Anja (Andrea Bræin Hovig) és Tomas (Stellan Skarsgård) az életüket a karrierjüknek, a táncnak és a színháznak szentelik. Azonban az életvitelük a családjukra is komoly hatással volt, két fiatal fiuk és serdülő lányuk mellett Tomasnak két felnőtt gyermeke is van az előző házasságából.… Több

Rendező: Maria Sødahl
Forgatókönyvíró: Maria Sødahl
Ország: Svédország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2020.07.16. | Telekom TVGO (2020.11.16.)
Forgalmazó: ADS Service

2022.09.25 Rita396373

Őszinte emberi érzések, vívódások, küzdés, dilemmák. Olyan valódi.

2021.04.19 elekm90

Kétségkívül jó film realisztikus ábrázolással, egy komoly témával és erős alakításokkal a két főszereplőtől. Tetszett, ahogy Anjában átértékelődnek eddigi döntései a betegség fényében. Ugyanakkor a kemény drámai alap ellenére is kissé ridegnek éreztem a megvalósítást.

2020.07.09 István

Remekmű ez a film, tragikus történeten keresztül tárja fel az emberi kapcsolatokat teljes mélységükben. Emiatt talán mondanom sem kell, hogy elég komor, andalgós hangvételű drámáról van szó, de aki nyitott az efféle történetekre, annak biztosan tetszeni fog.

2020.07.15 Mobee

Látszik, hogy komoly munka van mögötte, átgondolt, érzelmes történet, ami már az első percekben magába szippantja a nézőt. Egyetlen pillanatra sem válik érdektelenné, olyan, mint egy tökéletes mozaik. A karakterekkel könnyű azonosulni, szinte átéreztem a helyzetüket. Nem egy könnyed film, de érdemes rá időt szánni.

2020.07.18 LeRoly

A remek színészi alakításokon túlmenően egy igazán jó és tartalmas filmről van szó. Remek a hangulata, amely nagyon az ember szívébe tud kúszni. Én még mindig a hatása alatt vagyok.

A film összbevétele 2 690 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 679 200 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 153 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

"Ne hívjanak erősnek! Ez számomra gúnyolódásnak hangzik mindazokkal szemben, akik a rákos statisztikák másik lapján végzik" – mondta a rendező, Maria Sødahl. Szerző: hp

A film rendezője, Maria Sødahl elmondta, hogy azért választott valódi orvosokat a kórházi jelenetekhez színészek helyett, mert úgy vélte, hogy ez jobban hozzájárul a hitelességhez, melyet csak rombolt volna, ha a nézők felismerik valamelyik színészt egy korábbi filmjükből. Szerző: hp

Az önéletrajzi ihletettségű film rendezője, Maria Sødahl egy interjúban elmondta, hogy úgy érzi, az élni akarás önmagában kevés a felépüléshez. "A ráksejteket nem érdekli az akaraterő, egyszerűen csak szerencsés voltam."Szerző: hp

A filmet a rendező, Maria Sødahl saját élményei inspirálták. A direktorral 2012 karácsonyán közölték az orvosai, hogy mellrákja, mely miatt korábban operálták, tovább terjedt az agyára, és csak három hónapja van hátra.Szerző: hp

(2020. 07. 23.)
Ahogy azt csak a skandinávok tudják
Egyszerűen, tisztán szép film a Remény: minden képe, minden érzése, kifakadása és vallomása nagyon igaz. Moziba menni érte ezekben a filmszegény időkben különösen érdemes. Több

(2020. 08. 06.)
Egy normális évben is kiemelkedő film lenne, de 2020-ban egyenesen egyike a legjobbaknak. Több

(2020. 12. 30.)
Hosszú napok
Maria Sødahl saját betegsége történetét vitte vászonra, a Remény a végig érezhető intimitásnak, valamint a főszereplő Andrea Bræin Hovig emlékezetes teljesítményének köszönhetően kiemelkedik a betegségdrámák sorából. Több

Értékelés: 8.5/10
(2020. 07. 21.)
Történet az újra egymásra találás nehézségeiről
A Remény című film valóban a reményről szól, de a halálközeli élményt nem amerikai módon dolgozza fel. Több