Remény

Håp

A film összbevétele 2 690 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 679 200 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 153 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

"Ne hívjanak erősnek! Ez számomra gúnyolódásnak hangzik mindazokkal szemben, akik a rákos statisztikák másik lapján végzik" – mondta a rendező, Maria Sødahl. Szerző: hp

A film rendezője, Maria Sødahl elmondta, hogy azért választott valódi orvosokat a kórházi jelenetekhez színészek helyett, mert úgy vélte, hogy ez jobban hozzájárul a hitelességhez, melyet csak rombolt volna, ha a nézők felismerik valamelyik színészt egy korábbi filmjükből. Szerző: hp

Az önéletrajzi ihletettségű film rendezője, Maria Sødahl egy interjúban elmondta, hogy úgy érzi, az élni akarás önmagában kevés a felépüléshez. "A ráksejteket nem érdekli az akaraterő, egyszerűen csak szerencsés voltam."Szerző: hp

A filmet a rendező, Maria Sødahl saját élményei inspirálták. A direktorral 2012 karácsonyán közölték az orvosai, hogy mellrákja, mely miatt korábban operálták, tovább terjedt az agyára, és csak három hónapja van hátra.Szerző: hp

A film 17 szerepét valódi orvosok, ápolók és egészségügyi szakemberek alakítják. Szerző: hp