Ms. Akárki   2019. 09. 25.

Érdekes mélyen gyökerező érzelmeket próbál meg átéreztetni a nézőkkel a film, ezért nagyon lehangoló és szívettépő ahogy próbál a főszereplő továbblépni a tragédián. Will Smith egyik legmeghatóbb filme és alakítása. Karácsonykor mindig újranézzük.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 04.

Elfogadható a veszteség?

A film egy egészen különleges spirituális síkon működik, amit azt gondolom csupán az tud megérteni, aki megélt már olyan jellegű tragédiát, amelyet a film ábrázol. Mi, akik olyan szerencsések vagyunk, hogy nem kellett még eltemetnünk egy gyereket, cs... teljes kritika»

indingo   2017. 04. 15.

Amikor először láttam azt hittem, hogy ez vígjáték lesz.......lehet hogy olyan témában szerencsésebb lett volna filmet csinálni. A gyermekét elvesztő szülő szenvedését már láttuk párszor.

GedyPapa   2017. 05. 29.

Nagyon rossz a címadás, mást sejtet, mint amit ad. Az alapkoncepció megszokott és ismert már nagyon sok helyről. Ami viszont bejövős az a plusz szál, amit a megelevenedő levelek adnak, illetve a gyermeküket elvesztő szülők csoportja. Ezek miatt érdemes rászánni azt a másfél órát.

Berto49   2019. 03. 21.

Három levél és a következményei

Will Smith és a színészmesterség nagyon távol áll egymástól. Különösen akkor, ha az alakítása egy filmen belül összemérhető igazi színészi (Helen Mirren, Kate Winslet, Edward Norton) teljesítményekkel. Sokan nagyszerű filmnek tartják, én pedig egy tipikus hollywoodi giccsparádénak, kezdve azzal, hogy karácsony táján játszódik. A lányát elvesztő apát (hol a feleség?!) két éve a búbánat emészti. Elkeseredésében ír három levelet a Szeretetnek (Knightley), az Időnek (egy általam ismeretlen színész alakítja, iszonyatos magyar hanggal) és a Halálnak (Mirren). Munkatársai (Norton és Winslet) színészeket bérelnek fel, hogy jelenítsék meg ezeket a fogalmakat. Tovább már nem is érdemes részletezni, mert az egyéni "giccsjelző műszerem" a negatív tartomány végét ostromolta.

Szilonka   2017. 07. 11.

Számomra nem volt eléggé megrázó a történet, amit egy ilyen filmtől várnék. Szereposztása kimagasló, párbeszédek megfelelőek. A vége viszont tetszett.

TomÁcs   2018. 04. 24.

Az elmúlásról szól a film első látszatra, de sokkal több van benne. El kell-e múlnia mindennek. Érzelmes film egy gyermekét elveszítő apáról és túllépésről.

David Frankel
Helen Mirren

A film összbevétele 88 528 280 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 28 458 939 forintot termelt. A hazai mozik összesen 20 654 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben két Oscar-díjas színész - Kate Winslet és Helen Mirren, valamint valamint három Oscar-jelölt színész - Will Smith, Edward Norton és Keira Knightley szerepel.

(BéBé)

Rachel McAdams-nek is felajánlottak egy szerepet, de a Doctor Strange (2016) forgatása miatt, nem tudta vállalni a munkát.

Az eredeti rendező Alfonso Gomez-Rejon menet közben kilépett a projectből, mert nem egyeztek a kreatív elképzelései a stúdióéval.

Eredetileg Hugh Jackman szerepelt volna a filmben, azonban elfoglaltsági problémák miatt mégsem vállalhatta el, így Will Smith kapta a szerepet.

Rooney Mara eredetileg szerepelt volna a filmben, de végül dobták az ötletet nem tudni miért.

A film címét is adó Váratlan (számomra inkább közvetett) szépség picit kaotikusan és kontextus nélkül jelenik meg a filmben, azonban egy kellemes és ügyes csavarral, abszolút kerekké teszi a történetet.

Ajánlanám – ha tehetném, és elhihetitek, nálam jobban senki sem szerette volna, ha ez a film működik, és kaptunk volna karácsonyra egy új Igazából szerelem kiadást, akár drámaibb kiadásban. A Váratlan szépség azonban nem több egy, az ünnepeket meglovagoló csúfos pénzlehúzásánál, egy fájóan pocsék forgatókönyvvel. (5/10) több»