Váratlan szépség

Váratlan szépség

Collateral Beauty
David Frankel
Helen Mirren

Egy sikeres New York-i cégvezetővel (Will Smith) szörnyű tragédia történik, melynek hatására megváltozik az élete. Nem bírja elviselni a vele történtek súlyát, megcsömörlik mindentől, ami addig körülvette. Egyre távolabb sodródik addigi világától… már olyan messzire, hogy régi barátai… Több

Rendező: David Frankel
Író: Allan Loeb
Premier (HU): 2016.12.22.

2023.08.06 turjild

Véletlenül kezdtem bele, de utána már nem tudtam otthagyni, bár nem szeretem ezeket a szomorú történeteket. Szépen bontakozott ki, és a főszereplő zseniális volt számomra, úgy, ahogy a történet is. Mély hatással volt rám, és ha sikerül erőt vennem magamon, újra meg fogom nézni.

2017.01.04 ArpiHajdu és Réci

Elfogadható a veszteség?

A film egy egészen különleges spirituális síkon működik, amit azt gondolom csupán az tud megérteni, aki megélt már olyan jellegű tragédiát, amelyet a film ábrázol. Mi, akik olyan szerencsések vagyunk, hogy nem kellett még eltemetnünk egy gyereket, cs... Teljes kritika

2017.05.29 GedyPapa

Nagyon rossz a címadás, mást sejtet, mint amit ad. Az alapkoncepció megszokott és ismert már nagyon sok helyről. Ami viszont bejövős az a plusz szál, amit a megelevenedő levelek adnak, illetve a gyermeküket elvesztő szülők csoportja. Ezek miatt érdemes rászánni azt a másfél órát.

2017.04.15 indingo

Amikor először láttam azt hittem, hogy ez vígjáték lesz.......lehet hogy olyan témában szerencsésebb lett volna filmet csinálni. A gyermekét elvesztő szülő szenvedését már láttuk párszor.

2019.09.25 Ms. Akárki

Érdekes mélyen gyökerező érzelmeket próbál meg átéreztetni a nézőkkel a film, ezért nagyon lehangoló és szívettépő ahogy próbál a főszereplő továbblépni a tragédián. Will Smith egyik legmeghatóbb filme és alakítása. Karácsonykor mindig újranézzük.

A film összbevétele 88 528 280 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 28 458 939 forintot termelt. A hazai mozik összesen 20 654 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben két Oscar-díjas színész - Kate Winslet és Helen Mirren, valamint valamint három Oscar-jelölt színész - Will Smith, Edward Norton és Keira Knightley szerepel.Szerző: BéBé

Rachel McAdams-nek is felajánlottak egy szerepet, de a Doctor Strange (2016) forgatása miatt, nem tudta vállalni a munkát.Szerző: dulkap

Az eredeti rendező Alfonso Gomez-Rejon menet közben kilépett a projectből, mert nem egyeztek a kreatív elképzelései a stúdióéval. Szerző: dulkap

Eredetileg Hugh Jackman szerepelt volna a filmben, azonban elfoglaltsági problémák miatt mégsem vállalhatta el, így Will Smith kapta a szerepet. Szerző: rbernadett

Értékelés: 7.5/10
(2017. 01. 06.)
A film címét is adó Váratlan (számomra inkább közvetett) szépség picit kaotikusan és kontextus nélkül jelenik meg a filmben, azonban egy kellemes és ügyes csavarral, abszolút kerekké teszi a történetet.

(2017. 01. 27.)
Ajánlanám – ha tehetném, és elhihetitek, nálam jobban senki sem szerette volna, ha ez a film működik, és kaptunk volna karácsonyra egy új Igazából szerelem kiadást, akár drámaibb kiadásban. A Váratlan szépség azonban nem több egy, az ünnepeket meglovagoló csúfos pénzlehúzásánál, egy fájóan pocsék forgatókönyvvel. (5/10)...