Váratlan szépség

(Collateral Beauty)

ArpiHajdu és Réci  2017. 01. 04. 23:30

A film egy egészen különleges spirituális síkon működik, amit azt gondolom csupán az tud megérteni, aki megélt már olyan jellegű tragédiát, amelyet a film ábrázol. Mi, akik olyan szerencsések vagyunk, hogy nem kellett még eltemetnünk egy gyereket, csupán megpróbálhatunk értelmet nyerni benne, de koránt sem biztos, hogy jól értjük a film mondanivalóját, amely egyébként (szerintem) nem is ad kész magyarázatokat, csupán értelmezési lehetőségeket, amely más-más életutakat bejárt embereknek, más-más tartalommal bírhat. Mit is jelent pontosan a váratlan szépség? Az én értelmezésem szerint talán azt az állapotot, amikor egy tragédia után eljutsz arra a pontra, hogy újra meg tudod látni a világban a szép dolgokat. Vagy a váratlan szépség maga az elfogadás, amikor önmagad számára is be tudod ismerni a veszteségedet? S mi az oka annak, hogy gyermekük elvesztése után olyan sok házaspár külön utakon folytatja az életét? Egymást hibáztatják a tragédiáért vagy csupán csak túl fájdalmas lenne nap mint nap együtt lenni egy olyan emberrel, aki folyamatosan emlékeztet téged arra, hogy volt valamitek, amit közösen vesztetettek el? Ilyen és ehhez hasonló gondolatokra sarkall a film, amelynek alapötlete épp ezek miatt a töprengések miatt annyira jó.

A kivitelezéssel és a filmes megoldásokkal már sokkal több a probléma sajnos. A filmbéli csavarok kiszámíthatóak, s a készítők folyamatosan a nézők könnyeit próbálják kicsalni, s néhol már izzadságszagúvá válik az egész. Az amúgy egytől-egyig kiváló színészek (elsősorban Edward Nortonra és Kate Winsletre gondolok) nem tudták karizmájukat hozzátenni a történethez, Will Smith pedig hozza azt, amiben jó, a szenvedő figurát. Minden hibája ellenére sem lehet azonban elmenni a film mellett, ugyanis még a moziterem elhagyása után több órával is kavarognak a gondolatok a fejemben, ami azért egyáltalán nem rossz dolog.

indingo  2017. 04. 15. 20:27

Amikor először láttam azt hittem, hogy ez vígjáték lesz.......lehet hogy olyan témában szerencsésebb lett volna filmet csinálni. A gyermekét elvesztő szülő szenvedését már láttuk párszor.

GedyPapa  2017. 05. 29. 23:34

Nagyon rossz a címadás, mást sejtet, mint amit ad. Az alapkoncepció megszokott és ismert már nagyon sok helyről. Ami viszont bejövős az a plusz szál, amit a megelevenedő levelek adnak, illetve a gyermeküket elvesztő szülők csoportja. Ezek miatt érdemes rászánni azt a másfél órát.

Szilonka  2017. 07. 11. 12:49

Számomra nem volt eléggé megrázó a történet, amit egy ilyen filmtől várnék. Szereposztása kimagasló, párbeszédek megfelelőek. A vége viszont tetszett.

Cptn Jinbe  2017. 06. 20. 22:42

Sajnos mást vártam mint amit adott a film és nem tetszett. Valamiért túlzottan untatott, több helyen is láthatóak voltak az itt felvonultatott elemek és emiatt nem jött be a film.

David Frankel
Frappa Magazin: Váratlan szépség
A film címét is adó Váratlan (számomra inkább közvetett) szépség picit kaotikusan és kontextus nélkül jelenik meg a filmben, azonban egy kellemes és ügyes csavarral, abszolút kerekké teszi a történetet.
Hessteg: Váratlan szépség
Ajánlanám – ha tehetném, és elhihetitek, nálam jobban senki sem szerette volna, ha ez a film működik, és kaptunk volna karácsonyra egy új Igazából szerelem kiadást, akár drámaibb kiadásban. A Váratlan szépség azonban nem több egy, az ünnepeket meglovagoló csúfos pénzlehúzásánál, egy fájóan pocsék forgatókönyvvel. (5/10)

A filmben két Oscar-díjas színész - Kate Winslet és Helen Mirren, valamint valamint három Oscar-jelölt színész - Will Smith, Edward Norton és Keira Knightley szerepel.

(BéBé)

Rachel McAdams-nek is felajánlottak egy szerepet, de a Doctor Strange (2016) forgatása miatt, nem tudta vállalni a munkát.

Az eredeti rendező Alfonso Gomez-Rejon menet közben kilépett a projectből, mert nem egyeztek a kreatív elképzelései a stúdióéval.