Mr. Morgan utolsó szerelme

Mr. Morgan utolsó szerelme

Mr. Morgan's Last Love

Történetünk egy nyugdíjas évei előtt álló filozófia tanár és egy szabad szellemű fiatal francia nő különleges kapcsolatáról szól, akiket véletlenül hoz össze a sors egy buszon. A megható film német rendezésben készült, amelynek alapja Francoise Dorner francia regénye, a La Douceur Assassine. A kétszeres Oscar-díjas Michael Caine egy nyugdíjas, megözvegyült amerikai professzort formál meg, aki egyedül éli mindennapjait. Majd megismerkedik a Clémence Poésy által játszott szabad szellemű, vidám francia nővel, aki hoz némi színt életébe. A mellékszerepekben még feltűnik Gillian Anderson és Justin Kirk.

Forgatókönyvíró: Sandra Nettelbeck
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2014.03.27.
Gillian Anderson
Jane Alexander
Justin Kirk

2023.04.10 Interfectorem Sabnock

Hárman-párban! Avagy öregember nem vénember!

Természetesen egy családi, békés, ünnepi filmnézés volt, ahol láttam ezt a filmet, és komolyan mondom, nem bántam meg! A magánynál soha nincs rosszabb.... Soha senkivel nem oszthatod meg a bánatod, az örömöd, egyedül kell szembenézned a szürke hétkö... Teljes kritika

2019.10.23 dailyfilmsan

Olyan romantikus és szívhez szóló a film hogy meg kell zabálni. Bírom az öregeket és azt ahogy be tudják mutatni azt, hogy az életen át tartó szerelem miben is lakozik. Ez a film is olyan, és magával ragadó. Persze valahol szomorú is de ez a kettő mindig is kéz a kézben járt.

2017.06.01 jencike1985

Nem mondanám unalmasnak de mégsem az a lerágom a körmeimet az izgalmaktól film. A színészek kiválóak.A zenei aláfestések szuperek.Egyedi és értékes film.

2015.05.11 july

Lassan, jól felépítetten csordogál a történet, mégsem fullad unalomba. Tökéletesen kialakított színészi játék, ahol minden szereplőnek megvan a megfelelő helye.

Abban a jelenetben amikor Michael Caine lakásában járunk és egy kép látszik a falon, látszik egy bekeretezett Batman logó is. Michael Caine Alfredot alakítja a Christopher Nolan féle Batman filmekben, amiknek szerezte a zenéjét, ahogyan ennek a filmnek is. Szerző: rbernadett

Modern család
2009