Mulan

Timon   2020. 10. 16.

A régebbi Disney-rajzfilmek közül ez ugyan nem a fő-kedvencem,de ettől függetlenül nagyon tetszett.Mushu szerintem nagyon vicces figura,de a többi karakter is kedvelhető,és végig igényesen megrajzolták.

indingo   2017. 11. 02.

Remek kis Disney mese, nem a megszokott. Habos-babos ruhás királylányos fajta, annál sokkal komolyabb és az keleti hatás is nagyon különlegessé teszi a történetet.

Orosz István   2017. 08. 08.

Nagyon megható, és egyben szórakoztató történet. A tücsök, és a sárkány duója is nagyon vicces. Én csak ajánlani tudom, aki nem látta nézze meg csalódni nem fog benne.

dailyfilmsan   2019. 03. 14.

Azon Disney rajzfilmek egyike, melyekben nem túl morbid háttérsztorit alkottak a készítők a film főhősnőjének. Azért is jó, mert nem a sanyarú sorssal kezdik a történetet. Egy más kultúrával találkozunk, ami miatt érdekessé is válik. Szép a grafika ... több»

AngelCass   2016. 06. 05.

Nagyon szórakoztató és érdekes mesefilm. Mulan eltér a Disney féle női karakterektől a pozitív irányban ,a történet feminim, megmutatja hogy a nők is lehetnek egyenrangúak, tiszteletreméltóak még egy olyan országban is mint Kina. A védő sárkányon jó... több»

Ms. Akárki   2019. 08. 01.

Egyik legjobb Disney mese. Ritka, hogy egy erős független, nem megmentésre váró nőt tesznek főszereplővé. Egyedi és látványos mese, ahogy beépül katonának, hogy megmentse idősödő apját a csatatértől. A zenék gyönyörűek.

hackerjulcsi   2018. 03. 22.

Musut imádom nagyon. Hihetetlen női energiák vannak Mulánban és szerintem nagyon fontos, hogy a kislányok ne csak a hercegnők báját és szépségét lássák, hanem a Mulánhoz hasonló nőkben rejlő erőket is.

1998-ban a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

Mikor Mulan énekel, a valósàgban Lea Salonga-t hallhatjuk.

Hua Mulan legendabeli hölgyről mintàztàk meg a címszereplőt.

Mulan az első Disney karakter, aki se nem született hercegnőnek, se hàzassàg útjàn nem vàlt azzà.

Mulan-ról nemcsak film, hanem ballada is készült. Ennek címe Mulan balladàja.

A Disney mese alapja egy valóban létező kínai legenda.

Jàzmin hercegnő (Aladdin) és Mulan énekhangja ugyanaz a személy.

2012-2013 között Mulan alakjàt újratervezték, bőrszíne ekkor vilàgosabb àrnyalatot kapott.

Összesen 2 Disney hercegnő tudja hasznàlni az íjat: Merida, valamint Mulan.

Mulan balkezes

(AngelCass)