Mulan

Mulan

Vox.hu
2020/09/11

Ha pedig az animációétól egyébként felettébb eltérő (pl. a romantikus szálat is csak alig megpengető) cselekményt még fantáziadúsabbá teszik, és az akciójelenetek kreativitásába is több időt és energiát fektetnek, a Mulan minden bizonnyal még több lehetett volna egy jó úton járó és kétségkívül szórakoztató, korrekt újrázásnál. Több

Roboraptor
2020/09/13

Kína globalizált, identitás válságos harcos hercegnője
Akkor most mi is az új Mulan? Szégyentelen nosztalgia-trip vagy bátor újragondolás? Disney mese vagy nagyszabású wuxia eposz? Feminista blockbuster vagy kínai propaganda? Több

24.hu
2020/09/17

Nagyon kívánja a mozivásznat, de sótlan és száraz lett az új Mulan. Kritika. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2020/09/21

Értékelés: 5.5/10
Egy újabb női szuperhős
Egy új-zélandi rendezőnő egy amerikai-kanadai-hong kongi kalandfilm élén, ami a kínai kultúra egy meghatározó alakjáról szól. Nem csoda, hogy eklektikus a végeredmény. Több

KULTer.hu
2020/12/30

Egy harcosnő Kínáért
A Disney hullámzó színvonalú remake-hullámának legújabb filmje a hányattatott sorsú Mulan, amely az átlagnál jobb ugyan, de társaihoz hasonlóan alulmarad az eredetivel szemben. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!