Nevem: Senki

Nevem: Senki

Il mio nome è Nessuno
HE7EDIK

A legendás Henry Fonda ebben a klasszikus olasz spagetti westernben egy köztiszteletben álló, a visszavonulást fontolgató békebírót alakít, akit mindössze két dolog választ el attól, hogy felszálljon az első Európába tartó hajóra, és öreg napjait a vadnyugatnak hátat fordítva, békés nyugalomban töltse. Az egyik ok, amiért még nem indult el, hogy szeretné megtalálni bátyja gyilkosait, a másik ok pedig egy furcsa, izgága fickó, aki csak Senkinek hívja magát. Ő az egyetlen a környéken, aki gyorsabban rántja elő a koltját, mint a békebíró. Senki a szívén viseli az "öreg" sorsát. Azt vallja, hogy a világ túl gyorsan változik, túl hamar elfogynak az igazi hősök és a legendák. Senkinek… Több

Rendező: Tonino Valerii
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1981.07.09.

2023.12.14 horvathhiho

Sokan nem is értik, miről szól

Gyakran hallom, hogy vontatott, lassú, laposak a poénok. Igen, mert nem ez volt a film fő célja. Akinek ötpercenként robbanás kell, hogy fennmaradjon a figyelme, az menjen Marvel-filmeket nézni, és hagyja az olyan filmeket, amiknek nem csak mesélés, hanem gondolatébresztés a célja. Nem a legjobb film a világon, de nekem azért örök klasszikus marad, és távol áll az unalmastól, ha valaki érti is, hogy mit néz és hallgat.

Morricone zenéje és Henry Fonda zseniális játéka bőven túlszárnyalja Hill játékát,aki maga sem senki. :) Jó kis spagetti western.Ezerszer nézős.

2017.04.06 HE7EDIK

Hill és Fonda feledhetetlen klasszikusa. Látszólag semmiről nem szól, de valójában a vadnyugat lenyugvó csillagáról, az emberi gyarlóság elleni harcról és számos dologról okít a két filmes legenda zseniális párbeszédein keresztül. Terence Hillnek a v... Több

2019.07.27 Norbert93

Alapjában véve szeretem Terence Hillt és a spagettiwestern műfajt is, de a Nevem: Senkiből egyedül csak Henry Fonda és a filmzene maradt meg, a film teljes egésze felett átsiklottam, mivel tele van üresjáratokkal és felesleges epizódszálakkal. Maga ... Több

2018.03.18 hackerjulcsi

Terence Hill kék szemei nagyon világítanak - ezt muszáj volt megjegyeznem :D Szállóigézős, sokat emlegetett, méltán nagysikerű film. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a szellemességet.

Zenéjét Ennio Morricone jegyzi, aki előző munkáit parodizálja: például a Vadnyugat zenéjének egy részlete többször felhangzik fals hangokon.Szerző: Zsófi Várhalmi

A film, 2001-ben új magyar szinkront kapott.Szerző: felicity

A film Olaszországban 1973. december 20-án jelent meg, amíg Magyarországon több mint 7 évvel ezután, 1981. július 9-én kezdték el játszani a mozikban.Szerző: felicity

A legelső szinkron változatban Terence Hill hangján Oszter Sándor szólalt meg, nem pedig Újréti László.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Henry Fonda utolsó western filmje ez volt (Nevem senki).Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

(2016. 03. 06.)
Nevem - Senki
Henry Fonda méltóságteljes, de nagyon is fajsúlyos alakításával szemben Terence Hill mert kihívóan szemtelen lenni, nem vált nevetségessé egyikük sem, dacára annak, hogy paródiáról van szó. 8/10 Több