Nirvána

Nirvána

Nirvana

Három nappal 2005 karácsonya előtt Jimi, a sikeres videojáték-fejlesztő egyedül bámulja a hóesést, barátnője egy éve eltűnt. Három nap múlva kerül a boltokba az általa fejlesztett "Nirvana" játék, amelyet vírus támad meg az utolsó pillanatban. Solo, a virtuális hős tudattal is rendelkezik, könyörög Jiminek, hogy szabadítsa meg a rémálomtól és törölje le a játékot. Mi más is lehet a legnagyobb szabadság, mint megsemmisíteni saját alkotásunkat egy pillanat alatt? Ám a cég bebiztosította magát: őriz egy eredeti példányt. Nem marad más, mint betörni a rendszerbe: Joystick, a műszemű angyal és Naima, a mesterséges memóriájú nő segítségével. Meghökkentő formatervezés, a virtuális valóság jövőképe és főleg Giorgio Armani ruhái teszik izgalmassá az olasz mozi egyik kultuszfilmjét.

Forgatókönyvíró: Pino Cacucci, Gloria Corica
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1998.03.12.

2019.03.18 tmotm

Ez a „film” a cyberpunk megcsúfolása. Bár a világ felépítése néhol egész jól sikerült, a történet csapnivaló. Unalmas, kiszámítható, semmi.

2017.11.27 vertigo

Nagyon sokáig tartozott a kedvenceim közé ez a film régen, mára viszont teljesen előjöttek a hibái. Túlságosan hordozza magán azokat a gyengeségeket és kliséket, amiket csak ki tudott termelni az akkori filmszakba. Nem mondom, hogy időpocsékolás megnézni, de annyi bizonyos, hogy nem egy nagy élmény.

2017.05.13 Sziszi

Valójában eléggé nehéz volt fogást találni ezen a filmen, hiszen Lambert alakítása se több, se kevesebb, mint amit színész nyújtani tud. De azt be kell látni, hogy a film nagyon hangulatos, így a gyenge történet ellenére is szerintem szórakoztató tud lenni.