Az örökbeadás

Nowhere Special

Uberto Pasolini
Uberto Pasolini
Daniel Lamont

John, a harmincas évei közepén járó férfi egyedülálló apaként neveli kisfiát, akinek szeretne mindent megadni az életben. A férfi rövidesen megtudja, hogy egy betegség miatt csupán hónapjai vannak hátra, így kétségbeesetten kezdi el keresni azokat, akikre talán rábízhatja gyermekét.

Egy… Több

Ország: Egyesült Királyság, Olaszország, Románia
Premier (HU): 2021.12.23. | Cinego (2022.03.10.)
Forgalmazó: MoziNet

2022.09.12 Orsolya

Lassan hömpölygő cselekmény, de nem unalmas, a kimondatlan szavak, a tekintetek és a gesztusok így is sűrű atmoszférát teremtenek. Amikor összeáll a kép, mellbevágó a hatás, ezt a kiváló színészi alakítások is elősegítik. A haldokló, fiáról erőn fel... Több

2022.01.09 accattone

a nap véleménye

A Pasolini név megint szép lesz

Keresetlen, egyszerű, szép. Semmi túlzó, csak alap szentimentalitás, egyszerűen "heart touching", ahogy jellemezni szokták a hasonló filmeket. Talán szőrmentén a brit "working class"-szociodrámák sorába is beleillik, mert a cselekmény egy haldokló és... Teljes kritika

2022.01.22 dandelion1983

Kőkemény film. A lehető legkevesebb szó felhasználásával mutatja be egy apa és a fia kapcsolatát, a szeretet erejét. Minden képnek nagy jelentősége van, ahogy haladunk előre a történetben, annál erősebb a hatásuk. Nagyon hiteles, minden manírt mellőzve óriási hatást gyakorol a nézőre.

2022.01.23 HanGa

Nagyon fontos, hogy nem voltak túljátszva a szerepek. A történet megrázó és megindító. Helyenként kicsit lassú.

2022.02.03 diumiu

Teljesen véletlenül futottam bele ebbe a filmbe, és nem bántam meg. Nem olvastam utána a történetnek, így kb. a film 1/3-nál "esett le", hogy mi is felállás... Lesokkolt... Nagyon szeretem az igaz történeteken alapuló filmeket, de mint mindig, ez a f... Több

A film összbevétele 156 197 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 4 621 755 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 709 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az örökbeadás a Velencei Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.Szerző: csd

James Norton és Daniel Lamont a forgatás előtt több időt töltöttek együtt, hogy a filmben látható kapcsolatuk hitelesebb legyen.Szerző: csd

Daniel Lamont első filmes szerepében látható.Szerző: csd

(2021. 12. 23.)
AZ ÉLETED NÉLKÜLEM
A film igazi felfedezése természetesen a négyéves fiú, Daniel Lemont, aki most először állt kamera elé (ez koncepciója is volt a gyerekszereplő-válogatásnál Pasolininek), és talán ezért is olyan természetes. Több

Értékelés: 8.5/10
(2021. 12. 23.)
Utóbbit sugározza a főszereplőjének lénye is, akit alakítva a leginkább szépfiúszerepekből ismerős James Norton (Kisasszonyok, The Nevers) teljesen eltűnik az egyszerű északír melós karakterében, bámulatos alázattal és látszólagos eszköztelenséggel dolgozva a film céljaiért. Több

(2022. 02. 10.)
A filmnek megannyi lehetősége volna arra, hogy túlzásokba essen, „elcsöppenjen”, ám sikerül megmaradnia a realista megoldásoknál. Végig szikár, giccstől és érzelgősségtől mentes perceket kapunk. Több