Advertisement

Nowhere Special

Uberto Pasolini
Uberto Pasolini

HanGa   2022. 01. 23.

Nagyon fontos, hogy nem voltak túljátszva a szerepek. A történet megrázó és megindító. Helyenként kicsit lassú.

accattone   2022. 01. 09.

A Pasolini név megint szép lesz

Keresetlen, egyszerű, szép. Semmi túlzó, csak alap szentimentalitás, egyszerűen "heart touching", ahogy jellemezni szokták a hasonló filmeket. Talán szőrmentén a brit "working class"-szociodrámák sorába is beleillik, mert a cselekmény egy haldokló és... teljes kritika»

dandelion1983   2022. 01. 22.

Kőkemény film. A lehető legkevesebb szó felhasználásával mutatja be egy apa és a fia kapcsolatát, a szeretet erejét. Minden képnek nagy jelentősége van, ahogy haladunk előre a történetben, annál erősebb a hatásuk. Nagyon hiteles, minden manírt mellőzve óriási hatást gyakorol a nézőre.

Lojzika7   2021. 10. 05.

Mit mondhatnék, nagyon szívhez szóló film, amit szerintem nem is elég egyszer megnézni. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

kounicakhaha   2020. 10. 20.

Nagyon lassan indul be a történet, de aztán teljesen az ember lelkébe ivódik. Számomra nagyon meghatározó filmélmény volt.

A film összbevétele 156 197 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 073 515 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 732 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az örökbeadás a Velencei Filmfesztivál versenyprogramjában debütált.

(csd)

James Norton és Daniel Lamont a forgatás előtt több időt töltöttek együtt, hogy a filmben látható kapcsolatuk hitelesebb legyen.

(csd)

Daniel Lamont első filmes szerepében látható.

(csd)

A film igazi felfedezése természetesen a négyéves fiú, Daniel Lemont, aki most először állt kamera elé (ez koncepciója is volt a gyerekszereplő-válogatásnál Pasolininek), és talán ezért is olyan természetes. több»

Utóbbit sugározza a főszereplőjének lénye is, akit alakítva a leginkább szépfiúszerepekből ismerős James Norton (Kisasszonyok, The Nevers) teljesen eltűnik az egyszerű északír melós karakterében, bámulatos alázattal és látszólagos eszköztelenséggel dolgozva a film céljaiért. több»