Opera

Egy feltörekvő operaénekesnő lehetőséghez jut, miután az eredeti szereplőt baleset éri. Egy rajongója ettől annyira lendületbe jön, hogy gyilkosságokat kezd elkövetni az operaházban.

(mamiéstöti2)

Rendező: Dario Argento
Forgatókönyvíró: Dario Argento, Franco Ferrini
Ország: Olaszország
Premier: 1987.12.19.

2020.09.07 Interfectorem Sabnock

Egy igazi giallo,ami egyben társadalom kritika is egyben.Az Opera a kiváltságosok elit szórakozása,ami most keményen bemocskolódott.Nagyon tetszik,hogy a madarak úgymond szemszögéből is vannak kamera állások,úgynevezett kran-ok,amiket igencsak kedvelek.Összességében egy jó kis mozi,ami kifejezetten jó szórakozást tud nyújtani.

2019.01.01 Filmbarbár

Sajnos csak angol nyelven láttam a filmet, elég gyatra hangminőséggel, így pár dolog homályos maradt a számomra. Viszont amennyi lelkendezést olvastam róla, gondoltam, így is belevágok. A magam részéről elismerem ugyan, hogy vannak benne jó pillanato... Több

2015.10.19 Menyét Ibolya

A végével nem vagyok kibékülve, ám összegészében remek hangulatú.

A forgatás során Ian Charleson kisebb autóbalesetet szenvedett, és az orvosi kivizsgálás során derült ki, hogy HIV-fertőzött.Szerző: Filmbarbár

Urbano Barberini visszaemlékezései szerint minden alkalommal sokáig tartott összefogdosni a forgatás céljából szabadon eresztett varjakat, ugyanis egy részük mindig elrepült az operaházból a forgatás alatt.Szerző: Filmbarbár

A film forgatási költségei kb. nyolcmillió dollárra rúgtak.Szerző: Filmbarbár

A filmet Olaszországban és Svájcban vették fel.Szerző: dulkap

A horror rendezőből, színházi direktorrá váló Marco karakterét a rendező önmagáról mintázta.Szerző: dulkap