Opera (1987)

Opera

Opera

Sabnock Sanatory   2020. 09. 07.

Egy igazi giallo,ami egyben társadalom kritika is egyben.Az Opera a kiváltságosok elit szórakozása,ami most keményen bemocskolódott.Nagyon tetszik,hogy a madarak úgymond szemszögéből is vannak kamera állások,úgynevezett kran-ok,amiket igencsak kedvelek.Összességében egy jó kis mozi,ami kifejezetten jó szórakozást tud nyújtani.

Filmbarbár   2019. 01. 01.

Sajnos csak angol nyelven láttam a filmet, elég gyatra hangminőséggel, így pár dolog homályos maradt a számomra. Viszont amennyi lelkendezést olvastam róla, gondoltam, így is belevágok. A magam részéről elismerem ugyan, hogy vannak benne jó pillanato... több»

Menyét Ibolya   2015. 10. 19.

A végével nem vagyok kibékülve, ám összegészében remek hangulatú.

A forgatás során Ian Charleson kisebb autóbalesetet szenvedett, és az orvosi kivizsgálás során derült ki, hogy HIV-fertőzött.

(Filmbarbár )

Urbano Barberini visszaemlékezései szerint minden alkalommal sokáig tartott összefogdosni a forgatás céljából szabadon eresztett varjakat, ugyanis egy részük mindig elrepült az operaházból a forgatás alatt.

(Filmbarbár )

A film forgatási költségei kb. nyolcmillió dollárra rúgtak.

(Filmbarbár )

A filmet Olaszországban és Svájcban vették fel.

A horror rendezőből, színházi direktorrá váló Marco karakterét a rendező önmagáról mintázta.