1. évad (2013) - 13 epizód
4. évad (2016) - 13 epizód
5. évad (2017) - 13 epizód
6. évad (2018) - 13 epizód
7. évad (2019) - 13 epizód

Piper Chapman sok évvel ezelőtt leszbikus korszakában egy alkalommal drogpénzt szállított barátnőjének, azonban szerencsétlenségére a törvény keze még azelőtt utolérte, hogy a tett elvévült volna. Piper önként kezdi meg 15 hónapos börtönbüntetését, miközben vőlegénye odakint várja.… Több

Premier: 2013.07.11. | Netflix (2019.08.08.)

2023.02.13 Idknw

Az első 2-3 évad elég jó, a 4-5. még nézhető, a 6-7. már erőltetett és felesleges. Nagyon el van húzva, túl sok olyan rész van, ami érdektelen, túl sok új szereplő, akikre nem voltam kíváncsi, se a történetükre, ezek miatt összecsapott lett az utolsó... Több

2019.08.25 Ms. Akárki

Nem értem miért rajonganak érte annyian. Értem, hogy szélsőséges témákat feszeget de én akkor sem szeretem ha egy sorozat ilyen feltűnően tol bele az arcomba mindent, amit ő igaznak hisz. A színészek nem voltak rosszab de ez a börtönös témá és hierarchia engem sosem tudott lekötni.

2017.08.21 Deku

Pár rész után félbe hagytam pedig volt benne valami érdekfeszítő tulajdonság ami miatt érdekelt volna. Lehet, hogy egyszer újra előveszem és akkor más szemmel tekintek majd rá.

2020.03.17 dailyfilmsan

Nekem idegesítő volt ez a sorozat. Nem győztek meg a szereplők arról hogy ezt a forgatást élvezték nem is tudtam egy idő után nézni mert kezdett túl feminimmé és túl lehetetlenné válni. A története pedig annyira bugyuta volt.

2016.01.16 beero88

Elég érdekes sorozat. Csak pislogtam az első résznél valamiért azonban mégis folytattam. Azonban pár rész után elült a kíváncsiságom és így nem került fel a nézendők listájára.

Samira Wiley nyíltan vállalja homoszexualitását 2014 óta párja az a Lauren Morelli, aki a sorozat írója. Szerző: indingo

Az Emmy-díj történetének eddig egyetlen sorozata, amit jelöltek mind a Legjobb vígjáték sorozat (2014) és a Legjobb dráma sorozat (2015) kategóriában. Mindez köszönhető az Emmy jelölésre vonatkozó szabályaiban beállt változásnak, mely szerint minden sorozat, aminek epizódjai meghaladják a 30 perces játékidőt, drámának minősülnek. Természetesen azok a sorozatok, akik továbbra is vígjáték kategóriában szeretnének maradni a 30 perces korlát ellenére, megfellebbezhetik a döntést. A sorozat 2015-ben elvesztette a fellebbezést, és a dráma kategóriában maradt. Szerző: rbernadett

Jason Biggs úgy döntött, hogy nem tér vissza a sorozatba a második évad után. Szerző: rbernadett

Uzo Aduba (Suzanne 'Crazy Eyes' Warren) karakterének csak az első három részben kellett volna szerepelnie, de miután az írók és a producerek látták a színésznő játékát úgy döntöttek, hogy állandó szereplő lesz. Szerző: rbernadett

Galina 'Red' Reznikov beceneve egyaránt utalhat a haja színészre, az orosz származására vagy A remény rabjai (1994) című filmben Morgan Freeman karakterére, aki szintén beszerző volt. Szerző: rbernadett