Ördögűző 2.

Exorcist II: The Heretic

A film dvd-s kiadása tartalmaz egy alternatív kezdési változatot, ami talán kissé sikeresebben tudja összeköti ezt a filmet a 73-as Ördögűzővel.Szerző: Kóborló

Quentin Tarantino azon kevesek közé tartozik, akiknek tetszett a film, sőt a benne hallható Ennio Morricone dalt még fel is használta a saját filmjében, az Aljas nyolcasban.Szerző: Kóborló

Az eredeti forgatókönyv szerint Dr. Tuskin szerepét férfi töltötte volna be, felkeresték többek közt Alan Arkint, Richard Dreyfuss-t, Martin Sheent, Gene Wildert és George Seagalt is. Szerző: Kóborló

Lamant atya szerepére a stúdió Jon Voightot, Davis Carradine-t és Jack Nicholsont szemelte ki, de Voight a gyenge forgatókönyv miatt nem vállalta a szerepet, Carradine egy másik filmhez szerződött, Nicholsonnak pedig túl magasak voltak a fizetési igényei, ezért más színészt kellett keresni a szerepre.Szerző: Kóborló

A film eredetileg három órás lett volna. Végül több jelenet kivágásával érték el a közel két órás játékidőt. A kivágott jelenetek közt található egy kimondottan drágán elkészített jelenetsor is. Hogy miért vágták ki azt a jelenetet, a mai napig nem tudták megindokolni.Szerző: Kóborló

Lamant atya szerepét Christopher Walken is szerette volna eljátszani, de a stúdió végül nem őt választotta.Szerző: Kóborló

Richard Burton egy interjúban elárulta, hogy neki sem tetszett a forgatókönyv, de pénzre volt szüksége, mert épp válófélben volt.Szerző: Kóborló

Linda Blair ezt a filmet tartja karrierje legrosszabb alkotásának.Szerző: Kóborló

Egyes elméletek szerint az Ördögűző harmadik részének elkészítésével azért vártak 13 évet, mert a kritikusok annyira szörnyűnek találták a második részt, hogy a forgalmazó, a Warner jobbnak találta pihentetni a produkciót.Szerző: Kóborló

A film mozis bemutatóját kétszer is elcsúsztatták; egyes információk szerint a rendező, John Boorman kérése miatt, mert az utolsó pillanatig variáltak egyes jelenetekkel, hogy bekerüljenek-e a végleges változatba, vagy ne.Szerző: Kóborló

A Lamant atyát alakító Richard Burton többször a pohár fenekére nézett a forgatás alatt, sőt Linda Blair szerint rengetegszer fordult elő, hogy már a jelenetek felvételének ideje alatt is részeg volt.Szerző: Kóborló

A filmet elképesztő rosszul fogadták a nézők. A premiervetítés végén a vászonhoz hajigáltak mindenféle dolgot, hogy ezzel fejezzék ki a nemtetszésüket. Szerző: Kóborló

Miután Stanley Kubrick nemet mondott a folytatásra, a helyére John Boormant kérték fel, aki elvállata a rendezést. Kubrick azt mondta John Boormannak, hogy csak akkor lehet sikeres a folytatás, ha technikailag még félelmetesebb lesz, mint az 1973-as Ördögűző.Szerző: Kóborló