Videók

Paganini, a híres olasz zeneszerző a legenda szerint halála előtt készített egy kottát a Sátánnak. Egy rockbanda mindent megtesz, hogy sikeres legyen, ezért az egyik bandatag megszerzi a Sátánnak szánt kottát. Videoklipet is akarnak készíteni az új zeneszámukhoz, amihez megtalálják a… Több

Rendező: Luigi Cozzi
Ország: Olaszország
Premier: 1989.06.06.

2020.10.27 Kóborló

Az ördög hangjegyei

Nagy rajongója vagyok a 80-as évek eurohorrorjainak, és azon belül is egy jókora részt foglalnak el a szívemben az olasz honból származó alkotások, hisz olyan rendezők, mint Argento, Fulci, de még bőven sorolhatnám a kiválóbbnál kiválóbb neveket, ren... Teljes kritika

A film felvételeit mindössze három és fél hét alatt készítették el.Szerző: Kóborló

A filmet eredetileg Kolumbiában akarták leforgatni, de ezt végül elvetették, és Olaszországban vették fel a jeleneteket.Szerző: Kóborló

A híres színészt, Donald Pleasence-t (1919–1995) csupán egy hétre szerződtették le a készülő filmhez.Szerző: Kóborló

A filmbéli Kate szerepére esélyes volt Danuta Lato, a lengyel modell és énekesnő is.Szerző: Kóborló

Egy interjú során a film rendezője, Luigi Cozzi elárulta, hogy közel 10 percnyi anyagot kellett kivágniuk a kész filmből a producer kérésére. A kivágott részek túlságosan tudományos-fantasztikumnak tűntek a kész filmhez képest.Szerző: Kóborló