Paprika

Papurika

Supernatural Movies
2016/06/06

Amit látunk, egyszerre ismerős és zsigerig ható, emiatt természetesen Hollywood is rácsapott a filmre. Wolfgang Petersen megkezde a munkálatokat az élőszereplős változat előkészületeihez, de az előbb említett Eredet bemutatója szépen keresztbe tett a projektnek. Óriási hiba, mert míg Nolan filmje kétségtelenül látványosan mutatta be az álomszekvenciákat, a Paprika mégis valahogy megkapóbban és ösztönösebben tudta megragadni a tudatalatti birodalmát, annak totális kiismerhetetlenségét és irányíthatatlaságát. Most ugyan még nevettek, hogy a címe akár egy zöldség, de ha jól belegondolok a film egy dologban tényleg hasonlít egy jóféle paprikához: piszkosul erős. Több

Péter Fábián
2019/06/26

Értékelés: 9.8/10
Valóság vagy álom? A képzelet vad játéka az animék világában
A valóságtól teljesen elrugaszkodott jelenetek pontosan úgy elevenednek meg előttünk, mintha valakinek a kakofón fantazmagóriájában, plasztikus álmában járnánk, tehát minden adott, hogy igazinak higgyük a látottakat. Nem is csoda, hogy csak kapkodjuk a fejünket, és találgatunk, hogy mi a valóságos, és mi az, ahol már elkezdődik az illúzió. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!