JRD

Egy rejtélyes bentlakásos iskola pontosan úgy "reformálja" meg a lázadó tiniket, ahogyan azt környezetük szája íze elvárja.

(Cseszneg Péter)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország
Premier: 2019.01.26. | HBO Max (2020.10.02.)

2022.11.02 JRD

Jó színészek egy közepes filmben...mégis egyik kedvencem. Igazából nem tudom megmondani, hogy miért. Talán a jelmezek? A díszlet: Passz. Mégis már többször megnéztem. De kinek mi tetszik. Nézd meg és majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.06.10 BoBamburg Nézhetetlen

Nem tudtam, mi ez a film, csak nekiálltam nézni. Kár volt, borzalmas darab, kb. félóráig bírtam. Mondjuk hozzáteszem, valószínűleg nem én vagyok a célközönség, hanem a tizenéves tinilányok. Nekik talán oké.

2020.04.11 henrik

A látvány remek, azért megéri nézni, de fel kell rá készülni, hogy ehhez egy kicsit unalmas és lapos sztorit kapunk, úgyhogy a jelmezeken kívül ne várjuk nagy megfejtést a világról.

2019.04.04 Sziszi

Egész jónak tűnik a szereposztás, aztán kiderül, hogy a rendezés nem volt annyira összeszedett, holott a kissé sablonos alapsztoriból azért még ki lehetett volna hozni valami tényleg eredetit, itt ez csak félig sikerült.

2020.10.06 Dorian

Érdekesnek indul, aztán leül egy kicsit és vesz egy teljesen más irányt, végül az ember nem igazán érti, hogy pontosan milyen filmet is néz, azaz hogyan kéne dekódolni azt, ami történik. Együttérzéssel? Nevetve? Szánakozva? Nem derült ki.

A film összbevétele 414 515 dollár volt (imdb.com).

A filmet nemcsak a Kanári-szigeteken (Gran Canarián) forgatták, hanem Barcelonában és Gáldarban is.Szerző: JRD

Anyagilag bukás volt: 15 millió dollárba került, és kevesebb mint fél millió dollár bevételt termelt.Szerző: JRD

A film a nyolcvanas évek gyerektáborban játszódó filmjei, illetve Jim Henson Labirintusa és az Alica Csodaországban előtt is tiszteleg mind hangulatában, mind esztétikájában, mind megvalósításában.Szerző: Varga_Júlia