Penguin Bloom (2020)

Penguin Bloom

Jacki Weaver
Rachel House
Naomi Watts

dandelion1983   2022. 07. 23.

Szívmelengető alkotás, amely igaz történet alapján készült. Jó film, hitelesen mutatja be egy családi tragédia feldolgozásának a fázisait, ahogy a gyerekek és a felnőttek birkóznak a fájdalommal, és a düh érzésén túl megpróbálják az adott körülmények... több»

Tsu   2021. 02. 02.

A Penguin Bloom a legszebb film, amit idén láttam. Megnevettetett és megríkatott. A sztár a pingvin, mégis a színészi játék és a család minden tagjának ábrázolása zseniális és valós.

Nomacool   2022. 06. 22.

Már évek óta követem Penguin Bloomot az Instagramon, mivel a pingvin még mindig együtt él a családdal. Ez a film jól érzékelteti ennek a családnak a történetét. Ne törődjetek a kritikusokkal és azokkal, akik nem ismerik a kontextust. Egy gyönyörű film.

Habár használtak némi kiegészítő CGI-t is a madaras jeleneteknél, Pingvint valódi szarka alakította. Nem is egy, hanem kapásból tíz! Név szerint: Gerry, Clipper, Eugene, Maggie May, Mavis, Pew, Pip, Wendell, Swoop, Hollywood. A szarkák betanítása a többi madárfajéhoz képest könnyebb, mivel a hollófélék a legintelligensebb madarak, a szarka pedig az egyedüli faj, amely tudományosan bizonyítottan éntudattal is rendelkezik.

(filmtro.hu )