Pofa be!

Pofa be!

Tais-toi!

Gérard Depardieu

Miután Ruby (Jean Reno), a filozófikus lelkületű gengszter sikerrel elrejtette hatalmas zsákmányát, rács mögé kerül. A börtönben csak egyetlen dolog jár a fejében, hogy bosszút álljon a férfin, aki megölte a nőt, akit szeretett. Quentinnak (Gérard Depardieu) nagyon kevés dolog jár a fejében, de azért ahhoz elég, hogy nagyon kedves legyen és roppant bőbeszédű. Egyik cellából a másikba vándorol, mivel fogolytársai nem tudják elviselni a szószátyár óriás szakadatlan szövegelését. Végül Ruby mellé teszik, a mellé a gengszter mellé, aki némasági fogadalmat tett. Quentin úgy véli, végre érdeklődő hallgatóságra talált, így megállás nélkül beszél szótlan cellatársához, és azt is eldönti, hogy Ruby a legjobb barátja, és mindig, mindenben vele marad.

Rendező: Francis Veber
Forgatókönyvíró: Francis Veber, Serge Frydman
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2004.01.15.

2024.02.01 Sandor

De hányszor!

Ó, nem is tudom, hányszor láttam! Reno és Depardieu kettősén mindig könnyesre nevetem magam. Ugyanakkor megható is.

2021.03.24 jakedave

a nap véleménye

Quentin vagyok Montargis-ból...

Amikor először láttam ezt a filmet, a játékidő alatt szinte végig a padlón fetrengtem, mialatt könnyesre röhögtem magam. Mostanában láttam körülbelül huszadjára, és még mindig hangosan nevetek, amin én is meglepődtem, mert nem sok ilyen film van. Itt... Teljes kritika

2017.07.29 Orosz István

Nagyon jó kis francia vígjáték, poénos vicces. A sztori is nagyon jó. Van benne mondanivaló bőven. A vége is nagyon jól végződik, és a két színész is zseniális.

2016.08.05 mamiéstöti2

Jean REno legjobb vígjátéka szerintem. Amikor daruval szöktetik meg a főhőst az elmegyógyintézetből, és a Ruby b*** meg jelenet a két kedvencem, nem beszélve a versenyló fotójáról.

A két színészóriás egymást múlta felül ebben a szórakoztató kis francia moziban. Jó, érdekfeszítő és tartalmas a történet, persze végig ott van velünk a humor is. Ajánlott kategória.