Pokol

Inferno

A filmben felfedezhetünk egy apróbb bakit (körülbelül 1 óra 31 perckor), amikor a filmbéli Mark egy lyukat próbál kiszélesíteni a padló alatti betonon, az egyik macska beugrik a lyukba, de látszik, hogy egy kéz hirtelen megfogja a macskát, és elrejti a kamera elől, nehogy kiugorjon a macska a lyukból.Szerző: Kóborló

A filmbéli Markot alakító Leigh McCloskey színésznek ez volt az első olyan szerepe, amelyet mozikban is bemutattak, ugyanis ezelőtt csupán tévéfilmekben és sorozatokban szerepelt.Szerző: Kóborló

A film felvételeit 1979. május 21-én kezdték meg, és 1979. szeptember 27-én fejezték be. Az összes jelenetet Rómában forgatták, a filmbéli New York-i helyszíneket különféle díszlettekkel oldották meg.Szerző: Kóborló

A 20th Century Fox stúdió azért szállt be a produkció finanszírozásába, mert a film elődje, az 1977-es Sóhajok nagyon sikeres lett.Szerző: Kóborló

A filmbéli Rose szerepére esélyes volt Nancy Allen színésznő is.Szerző: Kóborló

Dario Nicolodi (1950–2020) egy interjúban elárulta, hogy Dario Argento a jegyzetei alapján készítette el a film forgatókönyvét.Szerző: Kóborló

A filmbéli Rose szerepét azért osztotta végül a rendező Dario Argento Irene Miracle színésznőre, mert korábban a szinkronúszásban jeleskedett a hölgy.Szerző: Kóborló

A filmben amikor látható a gyilkos keze, azt a rendező, Dario Argento vállalta magára, ez ugyanis már egyfajta védjegyévé vált a rendezőnek a korábbi filmjeiből.Szerző: Kóborló

Dario Argento A Három anya trilógiájának ez a második része! Az első a Sóhajok 1977 és a harmadik a 2007-es Könnyek anyja volt!Szerző: respect the movies

A film rendezője Dario Argento egyszer azt nyilatkozta hogy ez a filmje volt a legnehezebb, talán azért is mondta ezt a rendező, mert sokat betegeskedett ez időtájt a májgyulladásával! Szerző: respect the movies

Maga a filmet három hónap alatt készítették el!Szerző: respect the movies

A filmhez szerették volna leszerződtetni James Woodsot is, de ő végül egy másik film kedvéért nem vállalta a felkérést!Szerző: respect the movies

Az egyik legendás Olasz filmkészítőnek (Mario Bava 1914-1980) ez volt az utolsó filmje, amiben munkát vállalt halála előtt! További érdekesség hogy a fia (Lamberto Bava) is segédkezett a film forgatása során!Szerző: respect the movies

Mario Bava rengeteget segített a film különleges effektjeinek megvalósításában!Szerző: respect the movies