A Prozac népe

Prozac Nation
Videók

A film alapjául szolgáló könyv igen gyorsan bestseller lett.Szerző: Bogi87

A kritikusok igen negatívan vélekedtek a filmről.Szerző: Bogi87

A címben szereplő prozac a valóságban egy antidepresszáns. depresszióban szenvedett, ezt a gyógyszert írta fel számára az orvos.Szerző: Bogi87

A Prozac Nation legnagyobb népszerűségnek örvendő alkotása.Szerző: Bogi87

A valós jelenleg 49 éves (1967. július 31-én született), amerikai író és újságíró. Mikor megírta a Prozac Nation-t, mindössze 26 esztendős volt.Szerző: Bogi87

Csupán televízióban láthatták az amerikaiak.Szerző: Bogi87

A Prozac Nation független alkotás.Szerző: Bogi87

azonos című önéletrajzi művén alapszik.Szerző: Bogi87

Sosem vetítették be moziban, így nem termelt bevételt sem. Szerző: Bogi87

9 millió dollárból jött létre.Szerző: Bogi87

Számos tesztvetítést tartottak, ám mindegyik kudarcba fulladt. Folyton újabb vágáson esett át a film, sosem voltak elégedettek vele a készítők.Szerző: Bogi87

Az Amerikai Egyesült Államokban nem mutatták be a filmet, melynek leginkátt két oka volt. A stúdió úgy gondolta, hogy a főhős kevésbé szerethető. A valós Elizabeth pedig azt nyilatkozta, hogy nem tetszik neki az elkészült film. Egyébként róla igen sokan negatívan vélekedtek, miután negatív kijelentéseket tett szeptember 11 kapcsán.Szerző: Bogi87

A Prozac Nation-könyv hivatkozik Jessica Lange nevére.Szerző: Bogi87

Aki szemfüles, észreveheti, hogy Elizabeth dolgozóasztalán egy fiktiv cigimárka, a Morley’s található, amely az X-akták sorozatból már ismerős lehet. Ez annál a jelenetnél van, mikor Elizabeth a Bruce Spingsteen-kritikát írja.Szerző: Bogi87