Psycho II (1983)

Psycho II

Ronin   2021. 01. 05.

Egy nagyon jó folytatás Hitchcock klasszikusához. Katasztrófa is lehetett volna, de nem az lett. A történetben sok a csavar és gyorsan halad előre ahhoz, hogy lekösse a figyelmet.

dailyfilmsan   2019. 09. 23.

Nem sikerült azt az energiát átvinni ebbe a részbe, ami az elsőben végig jelen volt. Az ötlet nem volt rossz, elmés megoldás lett volna ha a kivitelezés kicsit erősebb lett volna. Pár helyen el is rugaszkodott a való élet szabályaitól. ( pl egy soroz... több»

SzFa   2017. 10. 27.

Ez már nem Alfred Hichok film, meg is látszik rajta. Elrontja az első élményét. Nem ajánlom senkinek sem. Nem túl eredeti és nem is valami izgalmas film. Ez első páratlan alkotás ez már csak egy tucat.

BloodyMary   2016. 04. 24.

Sajnálatos, hogy egy ilyen tiszteletreméltó második rész ennyire elveszett a darálóban. Norman Bates szerepében az eredeti filmben is alakító Anthony Perkins egyszerűen zseniális.

A ház díszlete az maradt, amit az első részben használtak, viszont a motelt felújították.

Quentin Tarantino elmondta, hogy ezt a részt jobban szereti mint az elsőt.

Meg Tilly abban az évben született, amikor az első rész megjelent.

Amikor kijött a film a kritikusok nem nézték jó szemmel, hogy az első rész zuhanyzós jelenetét használták nyitó jelenetnek.

A filmet 32 nap alatt forgatták.