Martin Balsam
Anthony Perkins
Vera Miles

Marion Crane, a titkárnő ellop 40 ezer dollárt főnökétől, majd új autót vesz, és egy motelben húzza meg magát. Együtt vacsoráznak a szelíd, de furcsa tulajjal, Norman Bates-szel. A titkárnő visszavonul szobájába, de zuhanyzás közben gyilkosság áldozata lesz: egy öreg nőnek tűnő gyilkos… Több

Forgatókönyvíró: Joseph Stefano
Premier (HU): 1972.03.09.
Több

Psycho  (1998)

2024.02.04 Kapszaicin

A rejtély ereje

Az emberek és a világ perspektívájának bűnügyi filmeken keresztül történő ábrázolása Hitchcock sajátos védjegyévé vált. Produktumaiban rendszerint kerülte az unalmas, üres járatokat, jelen alkotásában is végig érzékelhető a parázsló feszültség, mely ... Teljes kritika

2022.05.03 Gyorvik

a nap véleménye

Fekete-fehér személyiség

Többek szerint az első igazi thriller, ezt leginkább a műfajt megalkotó Alfred Hitchcock tudná igazából eldönteni. Egy picit kamaradráma jelleget ölt, az elme dimenzióin keresztül, álomszerű utaknak lehetnek tanúi a nézők. A kettős személyiség, mint ... Teljes kritika

2016.01.25 szaka123

Olyan klasszikus, amin nem fog az idő. Váratlan fordulatokkal, és kiváló színészi teljesítményekkel. Érdemes megnézni, a többi része már nem ilyen jó, de ezt azért mindenkinek látnia kellene!

2016.04.29 ArpiHajdu és Réci

Nagyon jó film, több, mint 50 év után is nagyon hatásos minden egyes híressé vált jelenete.

2017.07.10 Deku

A Bates Motel sorozat után vágtam bele ebbe a filmbe és nem bántam meg egy percig sem mert kitölti a hiányzó részeket. Ez az film nagyszerű lett. Imádom thrillert már alapból.

Hitchcock remek marketing szakember is volt. Robert Bloch regényét, amelynek megfilmesítési jogát névtelenül 9.000 dollárért vette meg felvásárolta a könyvesboltokból, hogy a leendő nézők ne lehessenek tisztában a végső csavarral.Szerző: Berto49

A rendező utolsó fekete-fehér filmje.Szerző: Berto49

A filmnek van egy színes (colorized) változata is, de ez hatásában messze elmarad a fekete-fehér változattól.Szerző: Berto49

Az eredetileg 1959-ben megjelent Robert Bloch könyvre Hitchcock villámgyorsan lecsapott és már a következő évben el is készült a kultuszfilmmé vált alkotás. Szerző: Berto49

(2019. 07. 09.)
Természetesen bőven akadhat olyan, akit nem nyűgöz le ennyire ez az Ed Gein rémtettein alapuló történet és nincs is ezzel semmi gond, hiszen nem állíthatjuk, hogy egy filmet szeretni kell csak és kizárólag azért, mert úgymond alapvető. Több