2024.02.04 Kapszaicin

A rejtély ereje

Az emberek és a világ perspektívájának bűnügyi filmeken keresztül történő ábrázolása Hitchcock sajátos védjegyévé vált. Produktumaiban rendszerint kerülte az unalmas, üres járatokat, jelen alkotásában is végig érzékelhető a parázsló feszültség, mely ... Teljes kritika

2022.05.03 Gyorvik

a nap véleménye

Fekete-fehér személyiség

Többek szerint az első igazi thriller, ezt leginkább a műfajt megalkotó Alfred Hitchcock tudná igazából eldönteni. Egy picit kamaradráma jelleget ölt, az elme dimenzióin keresztül, álomszerű utaknak lehetnek tanúi a nézők. A kettős személyiség, mint ... Teljes kritika

2016.01.25 szaka123

Olyan klasszikus, amin nem fog az idő. Váratlan fordulatokkal, és kiváló színészi teljesítményekkel. Érdemes megnézni, a többi része már nem ilyen jó, de ezt azért mindenkinek látnia kellene!

2016.04.29 ArpiHajdu és Réci

Nagyon jó film, több, mint 50 év után is nagyon hatásos minden egyes híressé vált jelenete.

2017.07.10 Deku

A Bates Motel sorozat után vágtam bele ebbe a filmbe és nem bántam meg egy percig sem mert kitölti a hiányzó részeket. Ez az film nagyszerű lett. Imádom thrillert már alapból.

2019.04.24 dailyfilmsan

A Bates motel titka

Ez egy időtálló klasszikus, így nagyon meg sem kell magyarázni, mire a zseniális értékelés. Viszont ez nem csak Alfred Hitchcocknak szól, hanem a szereplőknek, a helyszínnek és a film minden percének. Kedvelem az igazán jó régi filmeket, amiket nem effektek és CGI-ok tesznek jóvá, hanem a rendezői találékonyság és a tudás. Nem szeretem minden alkotását Hitchcocknak, viszont azt nem lehet elvitatni tőle, hogy az unalmas rétestészta filmjeiben is vannak vágás nélküli hosszú, mégis tökéletes jelenetek és páratlan párbeszédek, amikért azokat is lehet visszásan, de szeretni. A Psycho pedig egy olyan darab, amibe bele lehet kötni, de kár. Ugyanis egy olyan hátborzongató atmoszférát teremt a nézőnek, amit a mai filmek is nehezen hoznak, pedig ma sokkal könnyebb dolguk van a készítőknek. A Bates motel azóta kultusz lett, és többen próbálkoztak így vagy úgy újra életre kelteni Hitchcock Psychojának történetét, csak hát jó és hiteles színészek is kellenek a produkcióhoz, és az éleslátás, amivel a rendező rendelkezett. Szerintem azon felül, hogy oktató jellege is van a filmnek, egy élvezhető thriller, amit mindenkinek érdemes egyszer megnézni.

Persze nem mai szemmel kell nézni ami a 60-as években készült. Hitchcock nagyon eltalálta a témát.... A titkárnő és az őrült moteles passzol egymáshoz....mai szemmel kissé vontatott, de alapmű!!!

2016.03.16 citizenfour99

Hitchcock számomra legzseniálisabb filmje. 2 évente kb. megnézem tuti.

2023.08.07 OkosMajom

Alfred Hitchcock és a rémlátomása!

Talán az egyik legnagyobb klasszikus a horror/thriller filmek palettáján, amiről szinte minden filmszerető embernek van valamilyen véleménye! Vagy pozitív, vagy negatív! Már sokan, sok helyen leírták, de a karakter (Norman Bates) egy igazi személyről... Teljes kritika

2023.08.16 Kinga Kecskeméti

3. legjobb horrorfilm!!

TALÁN SPOILER IS !!!! -------------------------------------------- Nem véletlenül szerepel még ma is az előkelő 3. helyen a Mafab listáján ez a (szinte hihetetlen) 63 éves film. Imádom a thrillereket (ezt a filmet én inkább annak sorolnám be, mint horrornak), 1000 db-nál is többet megnéztem már. De ha valaki megkérdezne, hogy gondolkodás nélkül mondjak egy jó thrillert, egyből a Psycho villanna be, a többin már gondolkodnom kéne, hogy melyik is volt jobb. Nemrég néztem újra, és számomra semmit sem veszített a varázsából, a fekete-fehér vászon még félelmetesebbé is teszi. Hiába tudom előre a megdöbbentő titkokat, mégis szorongok, a fontos, ijesztő zenei részlet egy életre belém ivódott, Anthony Perkins mosolyától, nézésétől pedig, ha nem csinál épp semmit, akkor is frászt kapok. Mai szemmel egyedül a végén volt picit megmosolyogtató a jelenet, kicsit jobb parókát is gyárthattak volna. Összegezve: Míg a mai thrillerekben izgulok, szorongok, együttérzek a jó oldallal, gyűlölöm, és félek, esetleg még az elején talán kedvelem is a negatív karaktert (karaktereket), de kívülről látom őket. Ezzel szemben a Psychóban, mire észbe kapok, már nem is néző vagyok, én magam egyre jobban belekerülök a slamasztikába, és mivel nem látom a kiutat, csak reménykedek, egyre jobban elönt a félelem. Én így érzem még ma is! Ezért volt Hitchcock zseniális, észrevétlenül bevonzotta, bevonta a nézőt a történetébe.

2017.11.26 indingo

Én előbb láttam a sorozatot, mint ezt így nem volt valami érdekes a film, a poénokat tudtam előre. Közel 60 éves a film, talán ennek is betudható, de eléggé lassú a története, és mindig ugyanazok a zenék voltak benyomva.

2020.11.03 Ildikó Bacskai

Psycho

Lassú dinamikájú, kicsit melankolikus horrorfilm. Idegesítő, mert sejted, mi fog történni, és nem bírod kivárni, ezzel remekül felbosszant a rendező. Szintén idegtépő zenék, szerintem nagyszerűen össze van rakva.

2019.12.14 Timon

Belekóstoltam,és műfaját tekintve tetszett. Lehetséges, hogy még eljön a Hitchcook-rajongás is nálam.A legerősebb a zuhanyzós rész volt.

2018.03.30 Bazzzsi

A 21. században már lassú a film. Minimál sztori, szűk terek. Mondjuk jó alap lehetne egy új remake-nek. Kicsit pörgősebb, mélyebb lélektani drámával.