A vér öble

Reazione a catena

Laura Betti az egyik szereplő volt Bava Hentesbárd c. filmjében is. Olyan jól kijöttek egymással, hogy egy újabb együttműködés terve pattant ki a fejükből; ennek az eredménye lett A vér öble.Szerző: Filmbarbár

A felvételekhez faágakat állítottak fel, hogy úgy tűnjön, mintha igazi erdőben játszódna a film. Laura Betti szerint a trükk annyira ostobán hatott forgatás közben, hogy sokszor hisztérikusan felnevettek emiatt.Szerző: Filmbarbár

Dario Argentónak annyira tetszett a film, hogy egy mozigépész barátjával ellopattatott egy kópiát.Szerző: Filmbarbár

A forgatás bő egy hónap alatt (1971 januárjának közepétől február végéig) lezajlott.Szerző: Filmbarbár

A film premierje az 1971-es Avoriaz Film Festival-on volt.Szerző: dulkap

2005-ben a Total Film magazin beválasztotta minden idők 50 legnagyobb horror filmjei közé. Szerző: dulkap

Mario Bava kedvenc filmje a saját alkotásai közül.Szerző: dulkap

Mario Bava utólag nagyon megbánta, hogy felvettek egy jelenetet amiben egy élő bogarat szúrnak át. Szerző: dulkap

Christopher Lee mikor először látta a filmet, annyira undorítónak találta a film magas szintű erőszakosságát, hogy tüntetőleg kivonult a moziból. Szerző: dulkap