A gonosz háza

Salem's Lot

A film forgatását 1979. július 10-én kezdték meg, és 1979. augusztus 29-én fejezték be.Szerző: Kóborló

Idehaza az InterVideo adta ki videókazettán, de a rövidített, 112 perces változatát. Szerző: Kóborló

1987-ben készítettek hozzá egy folytatást Vámpírok városa címen, majd 2004-ben ismét egy tévés minisorozat formájában feldolgozták az 1979-es tévés minisorozatot Borzalmak városa címen. Végül 2021-ben Adrien Brody főszereplésében készítettek egy előzménysorozatot hozzá, Chapelwaite címen.Szerző: Kóborló

George A. Romero (1940–2017) elvállalta a rendezést, de amikor megtudta, hogy tévés minisorozatot akar a Warner készíteni belőle, Romero otthagyta a stábot.Szerző: Kóborló

A film rendezésére felmerült Peter Weir neve is.Szerző: Kóborló

A film első forgatókönyvét Larry Cohen (1936–2019) írta, de a producerek annyira nem voltak ezzel megelégedve, hogy felkérték Paul Monasht (1917–2003), hogy írja át az egészet.Szerző: Kóborló

A producerek eredetileg Robert Blochot (1917–1994) akarták meggyőzni arról, hogy készítse el a film forgatókönyvét.Szerző: Kóborló

Az eredeti forgatókönyv szerint a fővámpírt alakító Reggie Nalder (1907–1991) sokkal többet szerepelt volna, de ezen jeleneteket végül mind kivágták a filmből. Szerző: Kóborló

A fővámpírt alakító Reggie Nalder (1907–1991) több interjúban is panaszkodott arról, hogy rendkívül sok időbe telt a vámpír maszkot felvinni az arcára, ráadásul a világító kontaktlencséktől alig látott, és komoly fájdalmai voltak utána. Szerző: Kóborló

A mini tévésorozatnak több alternatív vágása is létezik, ebből a legrövidebb egy 112 perces változat volt, amit ráadásul több európai ország mozijában is bemutattak.Szerző: Kóborló

A filmbéli Mr. Strakert alakító James Masonnak (1909–1984) a felesége, Clarissa Kaye-Mason (1931–1994) is szerepelt a filmben.Szerző: Kóborló

Eredetileg nem tévés minisorozatot akartak készíteni a regényből, hanem egy filmet, de a forgalmazója, a Warner Bros. végül azért döntött így, mert ebben az évben (1979) már két vámpíros filmet is a mozikba küldött.Szerző: Kóborló

A filmbéli Marsten-ház egy valóban létező ház volt, de a stáb közel 100.000 dollárt költött az átalakítására. Szerző: Kóborló

A forgatás Kaliforniában zajlott.Szerző: dulkap